Apple’ın yeni ürünleri için beklenen satış tarihi açıklaması geldi. Markanın iPhone 11 serisi akıllı telefon modelleri için satışların Ekim ayında başlayacağı açıklanmıştı. Yeni akıllı telefonların satışı için Ekim ayı konusunda açıklamalar yapılmasının hemen sonrasında Apple Watch Series 5 Türkiye çıkış tarihi için de açıklamalar geldi.

Bu noktada yeni seri akıllı saat modelleri için de şaşırtmayacak bir tarih açıklandı. Saatlerin satış tarihi ve çıkış fiyatı için merak edilen detaylara bakalım.

Apple Watch Series 5 Ekim’de Geliyor

Yeni akıllı saat modellerinin ülkemizde satışı için Ekim ayı gösterildi. Buna göre yeni seri akıllı saatlerin 18 Ekim tarihinde satışları başlayacak. Tıpkı iPhone 11 akıllı telefonlarında olduğu gibi Apple Watch Series 5 akıllı saat modellerinde de 18 Ekim tarihinde satışı çıktığını göreceğiz.

Apple Watch Series 5 çıkış tarihi dışında yeni akıllı saat modellerinin fiyatlarının da açıklanmadığını belirtelim. Fiyatlar için satıştan 1 hafta kadar öncesinde bir açıklama yapılması söz konusu olacak. Tabii ki fiyatların kesin olarak açıklanacağı tarih belli değil.

Apple Watch Series 5

Yeni akıllı saat modellerinin satışı için iki farklı model sunulacağını da belirtelim. 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutunun satışa çıktığını görmek mümkün olacak. 44 mm kasa boyutunda 368 X 448 piksel çözünürlük değeri sunulacak. 40 mm kasa boyutuna sahip olan akıllı saat modelinde de 324 X 394 piksel çözünürlük değeri sunuluyor.

Bunun dışında iki kasa boyutunun çok önemli bir fark söz konusu olmayacak. Şimdi beklediğimiz kısım ise yeni akıllı saatlerin satış fiyatları. Muhtemelen Apple Watch Series 4 modellerine göre çok farklı bir fiyat sunulmayacak. Yine de satış fiyatının resmi olarak açıklanmasını beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?