Apple Watch Series 5 Bataryaları Değişti

0
148
Apple Watch Series 5

iPhone 11 akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesinin ardından yeni akıllı telefonların içerisinde yer alan sistem detayları da ortaya çıktı. İlk olarak iFixit ekibi tarafından yapılan bir test ile karşı karşıya kalmıştık. Yeni akıllı telefonların içerisinde kullanılan sistem için önemli detayların bu şekilde ortaya çıktığını gördük. Aynı zamanda tamir edilebilirlik puanının açıklanmasını sağlayan testler, pil konusunda ve RAM miktarı konusunda detayları da ortaya koymuştu.

Telefonların testlerinin ortaya çıkmasının ardından şimdi ise Apple Watch Series 5 modeli için testlerin yapıldığı açıklandı. Akıllı saat modellerinin parçalama testlerinin yapılmasının ardından bu kez akıllı saatlerin içerisinde nasıl bir fark sunulduğu ortaya çıktı.

Apple Watch Series 5 Pilleri Değişiyor

Yeni akıllı saat modellerinin pil kısmında farklı bir yapıya yer verildiği ortaya çıktı. iFixit ekibi tarafından yapılan testlerde 40 mm kasa boyutuna sahip olan akıllı saat modellerinde pillerin değiştiği gözüküyor.

40 mm kasa boyutunun kullanıldığı akıllı saatlerin içerisinde yer alan pillerin %10 oranından büyütüldüğü görülüyor. Pillerin %10 oranında büyütülmesinin dışında, asıl büyük değişiklik ise pil korumasında karşımıza çıkıyor.

Pil koruması kısmında alüminyum bir çerçeveye geçildiği görülüyor. Eski pil poşetlerinin kullanılması yerine bu seride alüminyum bir kap kullanıldığı görülüyor. Apple Watch Series 5 pillerinde kullanılan alüminyum kaplar, akıllı saatlerin çok daha güvenlikli bir pil sistemi kullanmasını sağlıyor.

Apple Watch Series 5

Saatlerin darbe alması durumunda da pillerin korunmasını sağlayacak olan yeni tasarım, sadece 40 mm kasada var gibi gözüküyor. Pillerin %10 oranında büyümesi de yeni seri akıllı saat modellerinin batarya dayanma sürelerinin bir hayli artmasını sağlamış durumda. Akıllı saatlerin genel olarak kullanım süresinin bu şekilde arttırılması söz konusu olmuş gibi gözüküyor.

Tüm bunlara ek olarak parça kalitesi konusunda da daha iyi çözümler sunulduğunu görmek mümkün oluyor. Muhtemelen Apple Watch Series 4 modeline göre, iç donanım kısmında önemli değişimler sunulmuş gibi duruyor. Bu arada yeni akıllı saatler için henüz tamir edilebilirlik puanlarının açıklanmadığını da ekleyelim. Puanlar açıklandığı zaman bilgileri paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch ile Arabanızı Kontrol Edebileceksiniz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?