Apple Watch Series 3 Almak Ne Kadar Mantıklı?

0
1000
Apple Watch 3

Apple’ın yeni seri akıllı saat modelleri için tanıtım yapıldı. Yeni akıllı saatlerin özellikleri ve fiyatı konusunda tanıtımın hemen arkasından detaylı açıklamalar yapmıştık. Tanıtımı takip ettiyseniz ya da sonrasında paylaştığımız yazıları gördüyseniz, Apple Watch Series 5 akıllı saat modelinde çok önemli bir değişiklik olmadığını görürsünüz.

Yeni modelin tasarımı değişiklik göstermiyor. Bunun yanında bu modelde sistemsel olarak herhangi bir değişiklik yapılmadığını da eklemek gerekiyor. Hem tasarım kısmında hem de teknik özellikler kısmında eski serinin hemen hemen aynısı olan bir akıllı saat ile karşı karşıya kalmış durumdayız. Yeni akıllı saat modellerinin tek farkı, sürekli açık ekran özelliği olarak da karşımıza çıkmakta.

Bunun dışında çok önemli bir yenilik görmedik. Zaten söz konusu akıllı saat modelinin tanıtılmasının hemen ardından eski saat modelleri için stokların kapatıldığı açıklanmıştı. İşte konumuz tam olarak bu kısımda devreye giriyor. Apple Watch Series 4 modeli satıştan çekildi ancak Apple Watch Series 3 satışları devam ediyor. Üstelik söz konusu akıllı saat modellerinin satış fiyatı için de bir düzenleme yapıldı.

Apple Watch 3 Gümüş

Apple Watch Series 3 Alınmalı Mı?

Şu an için resmi siteye girdiğiniz zaman Apple Watch Series 3 akıllı saat modellerinin satışa devam ettiğini ve satış fiyatının 1.500 TL olarak güncellendiğini görüyoruz. Bazı e-ticaret sitelerinin kampanyalarını da değerlendirdiğimiz zaman, akıllı saatlerin fiyatının biraz daha düştüğünü de görmekteyiz.

Yeni seri akıllı saat modelleri için yapılan tanıtımın ardından fiyatların düşmesi, saate olan ilgiyi arttırdı. Peki, şu dönemde Apple Watch Series 3 almak mantıklı mı? Yeni model mi bu seri mi?

 

Sorunun cevabı evet. Her ne kadar 2 sene önce sunulan akıllı saat modeli olarak değerlendirilse de bu modelde yeterli sistem özellikleri bulunuyor. Yani saat başarısız bir saat değil. Seri 3 modelinin tanıtım sonrasında özellikleri paylaşmıştık. Yeni modelin özellikleri için aşağı link ekleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Mac ve Apple Watch Akıllı Saatinde Otomatik Kilit Açma Etkinleştirme

Genel bir değerlendirme yapmak istersek, seri 3 günümüz teknolojisi ile değerlendirildiği zaman eski bir model değil. Tüm aktivite takibi işlemleri yapılabiliyor. Bunun yanında kalp ritim takibi gibi takip özellikleri de var. Hatta seri 5 modelini öne çıkaran bazı özelliklerin zaten ülkemizde kullanılmadığını biliyoruz. EKG çekimi gibi bu özellikler ülkemizde aktif edilmedi. Böyle değerlendirildiği zaman seri 3 modelinin alınması oldukça mantıklı.

Arada oluşan fiyat farkı da bunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Yeni model Muhtemelen 3-4 bin TL olacak. Bazı özellikleri de ülkemizde kullanılamayacak. Böyle düşündüğümüz zaman iPhone kullanıcıları için seri 3 kötü değil.

Bakın: Apple Watch Series 3 Özellikleri

Belirttiğimiz gibi fiyat kısmında da bir düşüş var. Takip edilirse fiyat kısmında daha düşük rakamlar da bulunabilir. Özelikle e-ticaret sitelerindeki kampanyalarla saat 200-300 TL daha aşağı bulunabiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?