Apple watch series 2

Akıllı saat pazarında artık daha çok seçenek kullanıcılara sunuluyor. Bu teknolojinin ilk yıllarında çok daha yüksek bütçeli olarak gösterilen akıllı saatlerin artık bu konuda da birçok alternatifi olduğunu söylemek gerekiyor. Fakat her ne kadar da düşük bütçeli çok daha fazla alternatif olsa da sektöre girdiği andan beri akıllı saat pazarını domine eden ürünlerde yok değil. Bunlardan bir tanesi de Apple Watch Series akıllı saatleri. Yayınlanan ilk seri ile satış rakamlarında liderliği eline almayı başaran Apple’ın akıllı saatlerinin bu başarısının hemen ardından teknoloji devi Apple Watch Series 2 akıllı saatlerini de piyasaya sürmüştü.

Satışlarda Yaşanan Düşüş Geçici Mi?

Bununla beraber çok daha yüksek özelliklere sahip olan Apple Watch Series 2 akıllı saatleri piyasaya sürülse de genel olarak akıllı saat pazarında yaşanan düşüşün Apple’ın akıllı saatleri için de geçerli olduğu belirtilmişti. Satış oranlarında ciddi düşüşler yaşadığı belirtilen akıllı saatlerin yılbaşı hediyesi konusunda ise Apple’ın tavsiyesi de olması satışları bir nebze yeniden arttırmıştı. Fakat Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 2 için çok daha yüksek satış rakamları elde etme planı da var.

Apple watch series 2

Bu plan ise Apple’ın yeni reklam filmleri ile ortaya çıktı. Daha önce iPhone serisi akıllı telefonlar için belli aralıklarla yayınlanan reklamların ne kadar etkili olduğu tartışılmaz. Apple’ın ise aynı başarıyı Apple Watch Series 2 akıllı saatlerinde de yaşamak istediği kesin.

Reklam Filmleri Saatin Özelliklerine Göre Değişmekte

Çok kısa fakat sayı olarak fazla reklam yayını yapan Apple’ın yayınladığı son reklam filmlerinde ise Apple Watch Series 2 özellikleri ön plana çıkarılıyor. İlk olarak “Go Sörf” reklam filmi ile saatin su dayanıklılığı ve su tahliyesi gibi ayrıcalıklı özelliklerini ön plana çıkaran Apple’ın bir başka reklamı “Go Ride” reklamında ise saatin döngü özelliği daha çok ön plana çıkarılıyor. Bu tip reklam filmlerine de devam etmesi beklenen Apple’ın akıllı saat satışlarını ne kadar arttıracağı ise merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?