Apple Watch Satışlarında Yeni Rekor İddiaları

0
69

Apple dün itibariyle 2017 yılının ilk çeyreği için mali gelir ve kâr oranlarını açıkladı. Aslında markanın gelirlerinde iPhone serilerinde beklenen satışların elde edilemediği gerekçesi ile düşüş yaşanacağı düşünüyordu. Fakat açıklanan tüm bu rakamlar ile beraber tam tersi olarak Apple’ın yeni rekorlara imza attığı ortaya çıktı.

İlk olarak markanın toplam satış rakamlarında ciddi oranda artış yakaladığı ve 78.4 milyar dolar gibi bir gelir elde ettiği açıklandı. Geçen seneye göre yeni bir rekor olarak gösterilen bu gelirlerin ise büyük bir bölümünün Apple’ın iPhone satışları ile elde edildiği de belirtildi. iPhone satışlarında ciddi oranda yükseliş elde eden markanın bunun dışında bazı ürünlerinde de satış rekorları kırdığı iddia edildi.

Apple Watch Satışlarda Zirve Yaptı

Bu konuda Tim Cook tarafından yapılan açıklama ile beraber iPhone serisinden sonra markanın en çok satış yaptığı bir diğer ürününün ise Apple Watch akıllı saatleri olduğu belirtildi. Tim Cook tarafından yapılan açıklamada net bir şekilde Apple Watch saatlerinin satışlarının tüm zamanların rekoru olduğu belirtilirken bunun dışında net bir satış rakamı ise verilmedi. Bir türlü beklenen satış rakamının açıklanmaması ise kafaları karıştırdı.

Apple Watch Satışları

iPhone için satışların açıklanması, Mac için satışların açıklanması ve iPad serileri için bile satışların açıklanmasına karşın rekor kırdığı söylense de hala Apple Watch için satış rakamı konusunda açıklamaların yapılmaması oldukça ilginç bulunuyor.

Neden Apple Watch Satışları İçin Net Rakam Verilmiyor?

Tim Cook’un hemen hemen her açıklamasında yer vermesine rağmen rekor kıran Apple Watch akıllı saatlerinin ne kadar satış yaptığı konusunda ise 2017 yılının ikinci çeyreğinin gelir açıklamalarının beklendiği de belirtiliyor. Söz konusu açıklamalar için ise neden hala beklendiği ve neden Apple Watch satışı konusunda net bilgiler verilmediği de merak konusu. Bakalım Apple rekor kırdığı belirtilen akıllı saat satışları için herhangi bir açıklama yapacak mı?

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'u Hiç Bu Şekilde Görmediniz

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?