Akıllı saat sektörünün en başarılı markalarından biri olan Apple’ın, son seri Apple Watch akıllı saatleriyle beraber sürekli artış yakalayan bir grafik çizdiğini gördük. Teknoloji devi son seri akıllı saatleriyle beraber sektörde de zirve markalardan biri olma yolunda ilerlemeye başladı. Aslında zaten liderliği elinde bulunduran Apple’ın, son açıklanan satış rakamlarıyla beraber kritik eşiği de geçtiği görülüyor. IDC tarafından paylaşılan yeni bir raporla ortaya çıkan veriler ise Apple’ın çok uzun süre liderliği bırakmak niyetinde olmadığı görülüyor.

Apple Watch Ne Kadar Satış Elde Etti?

2017 yılı için paylaşılan verilere göre Apple, 17.4 milyon akıllı saat sattı. Apple Watch 3 serisinin de dahil edildiği akıllı telefon satışlarında toplamda %56’lık bir artış söz konusu. Bu rakam çok yüksek bir rakam ya da çok yüksek bir fark olarak gösterilebilir. Fakat asıl olay bu rakamın akıllı saat için geçerli olması, ciddi bir başarıyı işaret ediyor. Öyle ki akıllı saat ve giyilebilir teknoloji alanı, akıllı telefonlar kadar ilgi görmüyor.

Apple Watch

Bu rakamlarla beraber Apple’ın yıl içerisinde zirvede kaldığı anlaşılıyor. Burada önemli olan ise yeni cihazların satış oranı. Apple Watch 3 modeline eklenen hücresel veri desteğinin de tam da burada karşımıza çıktığını görüyoruz. Ülkemizde satılmasa bile hücresel verili modelle beraber tanıtıldığı andan aralık ayına kadar yeni serinin 8 milyon satış rakamına ulaştığı açıklanmış durumda. Sadece 2 ayda bu rakamlar elde edilmiş durumda.

Apple Watch

Genel pazarın duruma baktığımız zamanda yine yükseliş dikkat çekmekte. 115.4 milyon toplam akıllı saat satışının gerçekleştirildiği alanda, Apple Watch satış rakamının ise 17.7 milyon olduğu görülüyor. İlk sırada yer alan Apple’ı takip eden ikinci marka Fitbit olarak açıklandı. 5.4 milyon satışla ikinci Fitbit olurken, üçüncü ise 4.9 milyon adet satışa Xiaomi olarak açıklandı. Son olarak Apple’ın tüm pazardaki payının %21 olduğunu da ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Plus Bu Kez Videoda Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?