Apple Watch Satış Tahminleri Yine Yükseliş Gösteriyor

0
73

Apple’ın akıllı telefonları dışında en çok konuşulan bir diğer ürünü markanın akıllı saatleri. Apple’ı akıllı saat pazarında liderliğe yerleştiren Apple Watch akıllı saatlerinin özellikleri de yine diğer seri akıllı saatlerin önüne geçmek için Apple’ın epey bir avantaj elde etmesini sağlamakta. Markanın kısa süre sonra ortaya çıkması beklenen yeni seri akıllı saatleri Apple Watch 3 için de beklentilerin oldukça fazla olmasıyla beraber bir yandan da var olan serilerin bu başarısının yanında ne derece satış rakamları elde edebildiği de kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan biri olarak öne çıkıyor.

Öyle ki Apple CEO’sunun bu konu üzerinde yıl başında yaptığı açıklamalarda saat satışlarında rekor beklendiğinin belirtilmesiyle çok daha fazla gündeme gelen konu için sonunda ilk analiz raporları da gelmeye başladı.

Apple Watch Serisi Geçen Seneki Satışları Geçecek

Kısa süre sonra Apple’ın açıklaması beklenen yeni satış rakamları için ilk analist tahminleri gelmeye başladı. Dünyaca ünlü analistler tarafından ortaya atılan ilk tahminlerde Apple’ın Apple Watch akıllı saat serileri için geçen seneye göre satış rakamlarında bir artış yaşanması bekleniyor. Toplamda 4.6 M satış rakamı elde edilmesi beklenen Apple Watch serisi akıllı saatlerinin geçen sene aynı dönemde 4.2 M satış elde ettiğini biliyoruz.

Apple Watch

Bu rakamlarla bir yükseliş yakalandığı düşünülen Apple’ın akıllı saat satışları için yapacağı açıklama ile beraber rakamların daha da yükselebileceği de gündemde. Yani beklenen satış değerleri 4.6 M olsa da Apple’ın bu rakamlardan daha fazla akıllı saat satma ihtimali olduğunu da ekleyelim.

Su Geçirmezlik ve Spor Özellikleri Satışları Arttırdı

Analistlerin yaptıkları açıklamalarda yer alan detaylara göre akıllı saatlerin bu derece yüksek satış elde etmesini sağlayan sistemlerin ise özellikle yeni akıllı saat sistemlerinde yer alan sistemler olduğu da belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Üretimi Sınırlı Sayıya Çekilebilir

Yani şöyle ki yeni seride su geçirmezlik özelliğinin Apple Watch serisine dahil edilmesi, bunun yanında Nike ile yapılan anlaşma sonrasında spor yağan kullanıcılara daha çok hitap eden bir saatin ortaya çıkarılması, ayrıca saatin içerisinde aktivite modlarını tek tek sunan özel modların olması gibi ekstra özellikler toplam saat satışlarını arttırmış gibi gözüküyor. Tüm bu rakamların ne kadar gerçek olduğu ise Apple’ın yapacağı açıklamalarla netlik kazanmış olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?