Tanıtıldığı günden beri üçüncü parti yazılımcılar, Apple Watch için uygulamalar geliştiriyorlar fakat HIMSS (Elektronik Tıbbi Kayıt Adaptasyon Modeli) Türkiye’deki adıyla birlikte bu hafta içerisinde Chicago’da yapılan konferans sonrasında sağlık sektöründeki şirketlerin de Apple Watch için uygulamalar ürettikleri söylendi.

Geliştirilen uygulamalar içerisinde HCSC, WebMD, Kaiser Permanente, Dexcom, HealthTap, Vocera ve diğer şirketlerinde Apple Watch için uygulama geliştirdikleri görüldü. Uygulamaların işlevlerinin ise kullanıcının tüm sağlık kayıtlarının tutulması ve bununla birlikte kullanıcıya “hapınızı yutma zamanı geldi” gibi hatırlatmalarda bulunabileceği açıklandı. Açıklanan uygulamaların işlevlerini aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

WebMD Medication Reminders (İlaç zamanı hatırlatıcı)

webmd

Uygulamayı girdiğiniz zaman, Günlük olarak ne zaman ilacı kullanmanız gerektiğini görebilir, ilacın dozunu artırıp arttırmamanız gibi bilgilerde bulunabilir. Ayrıca ilaçların prospektüslerini okuyabilir ve sizi ona göre bilgilendirebilir.

Every Body Walk! app from Kaiser Permanente

Every Body Walk! uygulaması ilk olarak 2011 yılı içerisinde akıllı telefonlar için üretilmişti. İşlevi ise kullanıcının aktivitelerini izleyerek, ona özel sağlık profili çıkartıyor. Aplikasyon yapısı itibariyle basit ve kullanımı ise kolay bir uygulama olduğu görülüyor. Ayrıca Apple Watch sayesinde kullanıcı kendisi için bir fitness hedefi koyabilir, aktivitelerini izleyebilir ve istatistiklerini görebilir.

HealthTap

healthtapBu uygulama sayesinde nerede olursanız olun 7/24 doktorunuza ulaşabilmenizi sağlıyor. Apple Watch için olan devrimsel HealthTap DocNow aplikasyonu bir buton aracılığıyla tanımlanmış olan doktorunuzla video üzerinden hemen iletişime geçebiliyor. Uygulamanın sunduğu bu hizmet karşılığında dakikası 2.99$. Bu uygulama sayesinde acil bir durumda hemen bir doktorlar iletişime geçilip ilk yardımın doğru şekilde yapılması sağlanabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Tinder'da Eşleştirme İçin Kalp Hızını Kullanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?