Apple Watch Saatinde Siri Konuşmak için Yükselt Özelliği Kullanma

0
311
konuşmak için yükselt

Apple Watch akıllı saat modelleri, her seride yeni özelliklerle biraz daha güçleniyor. Yeni akıllı saat modellerinde de bir dizi özelliğin kullanıma alındığını gördük. Son iki nesil akıllı saat modelinde öne çıkan özelliklerden birisi de konuşmak için yükselt özelliği. Saatlerde Siri kullanımını geliştirecek olan yeni özellik, Siri sanal asistanını bir hayli kullanışlı hale getiriyor. Hemen yeni özellikten ve kullanımından söz edelim.

Konuşmak için Yükselt Nasıl Bir Özellik?

Siri kullanımını değiştirecek olan özellik, bir nevi işleri kolaylaştırmış oluyor. Eskiden Siri’yi aktifleştirmek için “Hey Siri” komutunu vermeniz ya da fiziksel tuşları kullanmanız gerekiyordu. Fakat konuşmak için yükselt özelliği sayesinde, sadece akıllı saatinizi yükseltmeniz ve saatinize komutlarını konuşmanız yeterli. Siri için ayrıca bir uyandırma yapmak gerekmiyor. Otomatik olarak sanal asistan komutlarınızı algılıyor.

Hangi Modeller için Geçerli?

Bu özelliği ne yazık ki tüm Apple Watch modellerinde kullanmanız mümkün değil. Bunun için Apple Watch 3 veya Apple Watch 4 akıllı saatlerine sahip olmanız ve en az WatchOS 5 işletim sistemini kullanıyor olmanız gerekiyor. Diğer modellerde ya da daha eski işletim sistemlerinde bu özelliği kullanmak mümkün olmuyor.

Apple Watch iPhone bağlantı sorunu

Konuşmak için Yükselt Özelliği Nasıl Açılır?

Bu özelliği kullanabilmek için saatiniz üzerinden bazı düzenlemeler yapmanız gerekiyor.

  • Apple Watch akıllı saatiniz üzerinden Ayarlar kısmına girin.
  • Genel sekmesine dokunun.
  • Aşağı doğru kaydırın ve Siri seçeneğine dokunun.

konuşmak için yükselt

  • Burada “konuşmak için yükselt” seçeneğini açık konuma getirmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında ana ekrana dönmeniz yeterli olacaktır.

Özelliği açık konuma getirmenizin ardından, kullanım için yapacağınız işlemler oldukça basit işlemler olacak. Bu konuda da birkaç öneri ve kullanım detaylarından söz edelim.

  • Konuşmak için yükselt özelliği tam anlamıyla beklendiği gibi çalışmıyor. Bazı zamanlarda hatalar veya algılama sorunları yaşanabiliyor. Bu nedenle saatinizi genellikle yüzünüze yakın tutmanızda fayda var. Zaten birkaç kullanımdan sonra bu aralığa alışacaksınız.
  • Çevrede yaşanan gürültüye dikkat etmeniz gerekiyor. Bazen arka plan gürültüsü, sizin sesinizin algılanmasının önüne geçebiliyor.
  • Komut verirken net bir sesle konuşun.
İLGİLİ HABER:  Nike Apple Watch İçin Watch Bands Serisini Duyurdu

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?