Apple Watch Pokemon Go Sorunu Ve Çözümü

0
49
Apple Watch

Geçtiğimiz günlerde Süper Mario serisinin yeni nesil oyunu olarak gösterilen Mario Run ile gündeme gelen Nintendo, bir önceki serisi olan Pokemon GO oyununun kırdığı rekorları kendi oyunu ile bir kez daha kırmıştı. Ardı ardına kırılan bu rekorlarla beraber her ne kadar son dönemde Mario oyunu bir adım öne çıkmış olsa da bir yandan da firma Pokemon GO oyunu için çalışmalarını devam ettirme kararı almıştı. Bu noktada firmanın son hamlesi ise Pokemon GO serisine Apple Watch desteği eklemek oldu. Aslında uzun süredir beklenen destek için Nintendo ilk açıklamasını geçtiğimiz günlerde yapmış ve yapılan açıklama ile beraber kullanıcıların belli özellikler kapsamında da olsa Apple Watch akıllı saatleri üzerinde artık Pokemon GO oynayabilecekleri belirtilmişti.

Oyun Sorunları İle Beraber Geldi

Yine mutlaka akıllı telefonlarla uyum isteyen oyunun Apple Watch sürümünde ise belli başlı sorunlar olduğu da ortaya çıktı. Yaşanan ilk sorun ise senkron sorunu oldu. Zira kullanıcılar Apple Watch akıllı saatlerinde yer alan Pokemon GO oyunu ile akıllı telefonlarında yer alan Pokemon GO oyununu eşleştirme yaptıklarında oyunun telefonda yer alan seviyeden başlamadığı ortaya çıktı. Doğrudan kullanıcıların 1.seviyeye dönmesine neden olan sorun Apple Watch akıllı saatlerinde Pokemon GO uyumu sorununu da ortaya çıkardı.

Apple Watch sorunu

Peki Apple Watch İçin Pokemon GO Sorunu Nasıl Çözülür?

Oyunun gerçek anlamda oynanmasını bir hayli olumsuz etkileyen sorun için yayınlanan bazı çözümlerde yok değil. Özellikler oyunda ilk seviyeye dönme sorununu çözmek için yapabileceğiniz bazı çözümler var. Öncelikle hem telefonu hem de saatinizi yeniden başlatmanız gerekiyor.

Ardından Apple Watch ile telefon arasındaki bağlantıyı kaldırmanız gerek. Şimdi öncelikle oyunu açıp ardından iki cihazın bağlantısını yeniden kurmanız gerekiyor. Daha sonra ise bir kez daha senkron ayarlarını yapmanız gerekli. Yapacağınız bu işlemle beraber senkron sorunu çözülmezse bu durumda uygulamayı “durdurmaya zorla” özelliğini kullanarak kapatıp oyunun senkronunu yeniden yapmanız gerekiyor. Birkaç denemeden sonra senkron sorunu çözülmekte. Eğer bu işlemlere rağmen sorun çözülmezse bu durumda güncellemeyi beklemekten başka şansınız yok.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3'e Geri Dönüşler Kapatıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?