Apple Watch LG’nin Gelirlerini Artırıyor

Apple Watch bu kez LG firmasına yaradı. LG, Apple'ın akıllı saatlerinden nasıl bir kazanç elde ediyor? İşte iki firma arasındaki ortaklık.

0
27

Akıllı saat pazarında şu an için Apple’ın lider konumda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Uzun süredir tek bir seri ile satışları bir hayli yüksek tutmaya başlayan Apple’ın, akıllı saat pazarından hatırı sayılır bir gelir elde ettiği tartışılmaz. Hatta bu alanda sadece Apple’ın değil, tedarikçi olan firmalarında bir hayli yüksek gelirlere ulaştığı görülüyor. Apple Watch akıllı saatlerinin fayda sağladığı markalar arasında ilk sırada ise LG geliyor.

Apple Watch akıllı saatleri için OLED ekranlar ürettiği bilinen markanın, bu sayede küresel çapta en büyük paya sahip olduğu da son raporlarla beraber ortaya çıkmış oldu.

LG En Çok Ekranı Satmayı Başardı

LG Display tarafından üretilen Apple Watch ekranlarının, markayı zirveye taşıdığı görülüyor. Her ne kadar bu alanda LG, Apple’ın tek tercihi olmasa da markanın akıllı saat ekranına ilk sırada tercih edildiği görülüyor.

Geçen sene için paylaşılan raporlara göre firma 14,75 milyon ekranın, 10,64 milyonunu tek başına teslim etti. Bu da Samsung ile LG arasında %70’e %30’luk bir oranın oluşmasına neden oldu.

Apple Watch

İki firma arasında böyle bir denge oluşurken, küresel pazarda ise LG, %41.4 oranla beraber zirvede yer aldı. Arada ciddi bir fark oluşturmayı başaran Güney Koreli teknoloji devini ise yine Samsung takip etti. Samsung’un ise bu satışta %34,8’lik bir oranla ikinci sırada yer aldığı görülüyor. Kısacası Apple’ın akıllı saatleri her iki firmaya da katkı sağlamış gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  Günün kısa süreliğine ücretsiz olmuş 7 iOS uygulaması (Toplam değeri: 60 TL)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?