Apple Watch Kendi Rekorunu Kırdı

0
83
Apple Watch 4

Akıllı saat konusunda Apple’ın en başarılı firmalardan biri olduğu tartışılmaz. Markanın düzenli aralıklarla yenilediği Apple Watch serisi, özellikle iPhone modelleriyle gösterdiği uyum sayesinde bir hayli öne çıkıyor.

Son olarak Apple Watch 3 modeliyle gördüğümüz ve şimdilerde mini tasarım oynamalarıyla gelecek olan Apple Watch 4 modellerinin gündemde olduğu seri, açıklanan rakamlara göre satışlar konusunda da istediğini almayı başarmış durumda. Öyle ki 2018 yılı ilk çeyrek satış verilerine göre Apple başarılması zor bir gelişim gösterdi. Apple Watch satışları beklenenin çok daha üzerinde bir büyüme gösterdi. Verilere bakalım.

Apple Watch Satışlarında %30 Artış

Her yıl araştırmalarıyla satış rakamlarını ortaya çıkaran Canalys tarafından paylaşılan bilgilere göre 2018 yılının ilk çeyreği Apple Watch için çok başarılı geçti. Öyle ki akıllı saatler 3.5 milyon satış rakamına ulaştı. Yılın ilk çeyreği için paylaşılan veriler, Apple’ın ne kadar başarı elde ettiğini de ortaya koyuyor. Geçen sene aynı dönemdeki satışlara göre Apple Watch satışlarının tam olarak %30’luk bir büyüme gösterdiği ortaya çıkmış durumda.

Apple Watch

Bu büyüme ile elde edilen gelirin ise Apple’ın kâr oranına arttırdığı belirtiliyor. Satışların bu denli yükselmesini sağlayan ise markanın Apple Watch 3 akıllı saat modeli. Özellikle LTE desteği akıllı saat modellerinin satışının bir hayli arttığı konusunda bilgiler verilmiş durumda. Oldukça yüksek satış rakamlarıyla karşımıza çıkan saatin, satışlarını arttırdığı ilk bölge ise Asya pazarı olarak belirtilmiş durumda.

250.000 gibi bir rakamla bu bölgede satış elde ettiği belirtilen Apple’ın, %60’lık bir paya sahip olduğu görülüyor. Apple Watch 3 başarısından sonra Apple Watch 4 serisinde de aynı başarıyı ortaya koymasını beklediğimiz Apple’ın, akıllı saat modellerinde çok ciddi bir satış potansiyeli yakaladığı kesin. Markanın yeni modellerinde nasıl satışlar elde edeceğini zaman gösterecek ancak Apple Watch modeliyle beraber Apple, Wear OS modellerine kafa tutacak gibi.

İLGİLİ HABER:  Powerbeats 4 Tanıtılmadan Satışa Çıktı

İlginizi Çekebilir: Apple’ın Qualcomm Kararı Netlik Kazandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?