Apple Watch jailbreak Dönemine Az Kaldı

0
211
Apple Watch 6

Apple’ın akıllı saatleri olarak bilinen Apple Watch serisi, yine Apple’ın kendi geliştirmiş olduğu işletim sistemini kullanıyor. Haliyle Apple’ın içer dönük yapısını akıllı saatlerde de görüyoruz. Üstelik Apple’ın akıllı saatlerinde yer alan watchOS işletim sistemi için bilinen bir Jailbreak yöntemi de yok. Fakat gelen son bilgilere bakacak olursak bu durum değişmek üzere. Apple Watch jailbreak için geri sayım başladı.

Daha önce bu konuda çalışmalar yaptığı bilinen bir geliştirici grubunun, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımda Apple Watch jailbreak için hazırlıkların tamamlandığı vurgulanıyor.

Apple Watch jailbreak Ne Zaman Yayınlanacak?

Aslında bir süre kadar öncesinde Apple Watch jailbreak için çalışmalar başlamıştı. Fakat yapılan çalışmalarda bir türlü istenen verim elde edilememiş ve Apple Watch jailbreak tam sürümüyle yayınlanmamıştı.

Şimdi ise durum biraz daha farklı gibi gözüküyor. Bu kez ekibin Brenbreak isimli bir aracı kullanarak Jailbreak yapmaya oldukça yaklaştıkları belirtiliyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda da bu araç için detaylar üzerinde duruluyor.

Apple Watch jailbreak

Buna göre şu an watchOS 4 ile watchOS 5.1.2 sürümü arasında Jailbreak yapılması mümkün. Bu sürümün üstü için çok fazla bir umut olmadığını ekleyelim. Geliştiriciler tarafından gelen bilgilerde de bu durum vurgulanmış.

Eğer Apple Watch jailbreak yapmak istiyorsanız, yeni güncellemeleri yüklememeniz tavsiye ediliyor. Tabii ki net olarak çıkış tarihi ve benzeri detayların belli olmadığını da ayrıca ekleyelim. Şimdilik sadece çalışmaların başarılı sonuçlar vermeye başladığı biliniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3 Çökme Sorunu ile Gündemde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?