Apple Watch iPhone Uygulamasına Dair Yeni Bilgiler Gelmeye Başladı

1
857

iOS 8.2 Beta sürümü ile gelen Apple’ın giyilebilir teknolojisi Watch uygulamasına dair yeni bilgiler gelmeye başladı. iOS 8.2 ile beraber iPhone’lar üzerinde yerleşik olarak gelecek olan Watch uygulaması olan “Companion” ile pek çok ayarlama yapılabilecek.

applewatchcompanionuygulamasi

Apple Watch “Companion” uygulaması ile Watch iPhone ile bağlantılı olacak. Bu uygulama ile günlük egzersizlerinizi, aktivitelerinizi size raporlayacak. Raporlama süreçlerini kendiniz belirleyebileceksiniz. Watch uygulaması ile saatinizin renk seçeneklerini görebilecek, kontrol edebileceksiniz. Watch için hemen hemen gereken tüm ayarlamaları “Companion” uygulaması ile yapabileceksiniz gibi görünüyor. Hava durumu, borsa vb. yerleşik uygulamaların bulunacağı Watch’da marketten uygulama indirmekte mümkün olacak. Bunun için bir dizi çalışmaların yürütüldüğünü söyleyebiliriz.

Şarj durumu ve fiyatı için de net bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. Apple Watch’un şarjı 1 gün gidecek. Yani gecelik saatinizi şarj etmeniz gerekecek. Giriş fiyatının ise 349 $ olması bekleniyor. Elbette ki modellerine göre bu fiyat yükselecektir.

Watch’u kullanabilmeniz için en düşük iPhone 5 modeline sahip olmanız gerektiğini de belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için Hazırlanan ve Bizim Bildiğimiz 4 Oyun

1 YORUM

  1. Fiyat olarak zennediyorum ki ülkemizde Samsung Gear’a yakın olacak bu da Gear’ın pabucunun dama atılacağını gösteriyor. Çünkü arada tasarım ve profesyonellik farkı var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?