Apple Watch İndirim, Satışları %250 Arttırdı

0
66

Apple, Mart ayında düzenlediği etkinlikte Apple Watch için yeni kayışlar tanıtırken, bir de Apple Watch fiyatlarında indirim yaptı. Şirket, yaptığı 50 Dolarlık indirim karşılığını ise fazlasıyla aldı. Bu indirim, Apple Watch satışlarını %250 oranında arttırdı. Apple’ın son zamanlarda yaptığı indirimler, şirketin gelirlerini bir hayli arttırıyor.

Şuanda Apple Store mağazalarından ya da Online Store mağazasından satın alacağınız Apple Watch modelleri için 38mm‘lik Watch için 299 Dolar – Türkiye Fiyatıyla 1099 TL ve 42mm‘lik modeli için 349 Dolar – Türkiye fiyatıyla 1249 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Slice ıntelligence adlı araştırma şirketinin yaptığı analizlere göre ise, Apple Watch için yaptığı bu indirimlerin hemen sonrasında bir ay içerisinde %250 oranında bir artış yakaladı. Şirketin Japonya’da yakın zamanda yaptığı iPhone indirimleri de benzer oranlarda satış artışına sebep olması tahmin ediliyor.

iPhone SE Satışları Nasıl Gidiyor ?

Öte yandan Apple, iPhone SE satışlarına beklediği başarıyı yakalayamamış gibi görünüyor. Aynı araştırma şirketinin paylaştığı verilere göre, iPhone SE modelini satın alan kullanıcıların %15’i ilk kez iPhone kullanırken, %54’ü ise 2 yıldır yeni telefon almayan kullanıcılar olduğu açıklandı.

İLGİLİ HABER:  Apple OLED Ekranlarda Sorunlar Yaşayabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?