Bugünkü yazımda sizleri 1996 yılına götürmek istiyorum, 90’lar çocuklarının çok yakından tanıdığı ‘Dx-Ball’ oyununun bir benzeri olan Lateres, İphone  ve Apple Watch için geliştirilmiş durumda.

                                              

Lateres nasıl bir oyun?

Nostaljik görünümü ve bize atari oynadığımız geceleri  hatırlatan müziği ile Lateres klasik bir tuğla kırma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Amacımız; oyuna başladığımızda bize verilen topu yatay çubuğumuzun altına düşürmeden tuğlaların olduğu tarafa gönderip bütün tuğlaları kırmak. Bunun için toplamda 3 top hakkımız var.

Lateres nasıl oynanır ?

Eğer bir Apple Watch sahibiyseniz oyunu telefonunuza indirdiğinizde otomatik olarak saatinize de yükleniyor. Telefondan ekranın herhangi bir yerine dokunarak çubuğumuzu yönlendirdiğimiz gibi saatimizin ‘digital crown’ını kullanarak aynı şekilde yönlendirme yapabiliyoruz.

 

Lateres Apple Watch Ekran Görüntüsü

Oyun; nostaljik olması, Apple Watch için geliştirilen ilk oyunlardan olması, internet bağlantısına ihtiyaç duymaması gibi özellikleriyle öne çıkarken geliştirilmesi gereken özellikleri de yok değil.

Telefonumuzda dikkat edeceğimiz nokta çubuğumuzu bir kere yönlendirmeye başladıktan sonra elimizi kaldırmamak; aksi taktirde elimizi kaldırıp ekranın başka bir yerinden tekrar yönlendirmeye başladığımızda çubuk bir yerden başka bir yere ani geçişler yapabiliyor.

Lateres İphone Ekran Görüntüsü

Oyun; top seri bir şekilde birden fazla tuğlayı kırdığı anda verdiği 2-3 kat, puanlar dışında  Dx-Ball’dan alışık olduğumuz çubuk uzatma, ateşli top, ateşli çubuk gibi bonus özelliklere sahip değil. Oyunda kaydetme özelliği yok, her seferinde 1. seviyeden başlamak durumunda kalıyorsunuz ayrıca bölüm başladığında top kendiliğinden aşağıya inmeye başlıyor yani bölüm aralarında bile dikkatinizi başka yöne vermemeniz gerekiyor.

 

Seyahat sırasında, minik molalarda ve canınız sıkıldığında minimal oyun severlere ve Apple Watch için oyun arayanlara göre biçilmiş kaftan olan Lateres’i Apple Store’dan 0,59 TL karşılığı satın alınabilirsiniz. Ayrıca Game Center’dan İphone ve Apple Watch için ayrı ayrı hazırlanmış olan skor tabelalarına adınızı yazdırabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?