Apple Watch İkinci Çeyreği Lider Bitirdi

Apple Watch satışları için yeni rekorlar gelmeye başladı. IDC raporunda yer alan Apple Watch detayı...

0
108
Apple Watch

Akıllı telefonlar kadar olmasa da giyilebilir teknoloji de kendine has bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başardı. Bu alanda, özellikle akıllı saat teknolojilerinin payını unutmak gerekiyor. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi dev markaların bulunduğu akıllı saat pazarında, yavaş yavaş rekabetin alevlendiğini görüyoruz. Counterpoint Research ve IDC tarafından paylaşılan son rapor da rekabetin arttığının en büyük kanıtı. Fakat rapora bakacak olursak, her ne kadar rekabet artmış olsa da Apple’ın liderliği dikkat çekiyor. Öyle ki Apple Watch serisi, yine en çok satan akıllı saat olmayı başardı.

Apple Watch Satışları Nasıl Gidiyor?

12 Eylül tarihinde düzenlenecek olan yeni iPhone etkinliğinden hemen önce açıklanan rapor, Apple Watch 1 ve Apple Watch 3 modellerinin oldukça benimsendiğini gösteriyor. 2018 yılının ikinci çeyreğinin satış verilerinin yer aldığı raporda, Apple Watch 3 ve 1 modellerinin ilk iki sırada yer aldığı gözüküyor. Counter Research tarafından paylaşılan raporlar bir yana, IDC bugün yayınladığı belgelerde sevkiyat durumunda da yeni rekorlara ulaşıldığını gösteriyor.

Apple Watch

Sevkiyat belgelerine göre 5 milyon Apple Watch sevkiyatına çok az bir miktar kaldı. Açıklanan rakam 4.7 milyon. Sadece 3 aylık bir süreç için yapılan elde edilen bu sayı, geçen seneye göre 1.3 milyon daha fazla akıllı saat sevkiyatı gerçekleştirildiğini gösteriyor.

Xiaomi, Apple’ı Zorlayabilir

Sadece bu rakamlar bile Apple’ı liderliğe getirmiş durumda. Pazarın %17’lik payı Apple’a ait. Tüm bu sonuçlar gösteriyor ki Apple liderliği ele almış ve Apple Watch 4 modeliyle farkı açmayı planlıyor. Fakat başta söylediğimiz gibi rekabet arttı.

İkinci sırada gelen Xiaomi, aynı dönemde 4.2 milyon ürün sevkiyatı gerçekleştirmiş gibi gözüküyor. Arada sadece 0.5’lik bir fark söz konusu. Yani Apple Watch 4 modelinden, istenen performans alınamazsa Apple liderliği kaybedebilir. Bu arada üçüncü sırada yer alan Huawei’nin 1.8 milyonluk sevkiyatla listede yer alması da rekabetin ne kadar arttığının en büyük kanıtı.

İLGİLİ HABER:  iPhone'da WhatsApp Web Nasıl Yapılır ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?