Apple Watch iCloud Yönetme, Kaldırma ve Sıfırlama

0
1616
Apple Watch iCloud kaldırma

iCloud hesabınızı Apple Watch‘unuzla nasıl yönetebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Apple Watch ile iCloud’da yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınızı yazımızda bulabilirsiniz.

Apple Watch’ınızda iCloud hesabınızı yönetmenin bir yolunu arıyorsanız, bu konuda yapabileceklerinizin sınırlı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Apple Watch her ne kadar son birkaç yılda iPhone’dan biraz bağımsızlık kazansa da, hala iPhone’un bir uydusu gibi çalışmaya devam ediyor.

Bu nedenle, Apple Watch cihazınızın iCloud ile olan bağlantısına ilişkin hemen hemen her şeyi iPhone üzerinden yapmak zorundasınız. Bu kuralın tek istisnası iletişim ve takvim verilerinizin yönetimidir. Bu veriler iPhone’unuzdan gelse de, iCloud ajanda ve kişileri kullanıyorsanız, Apple Watch’unuzdaki verileri sıfırlayabilir ve iPhone’unuzdaki verileri otomatik olarak yeniden senkronize edebilirsiniz.

Ancak, örneğin Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla eşleştirirken kullandığınız iCloud hesabınızı değiştirirseniz, bu işlemi iPhone’unuzdan yapmanız gerekiyor.

Bunu yapacaksanız, Etkinleştirme Kilidi’ni devre dışı bırakmanız ve Apple Watch’ı mevcut iCloud hesabınızdan kaldırmanız gerekebilir.

Bu işlemler başarısız olursa ve hala iCloud sorunlarınız varsa, Apple Watch’unuzun içeriğini ve ayarlarını dilediğiniz zaman tamamen silebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. iPhone’unuzdan Apple Watch uygulamasını açın.
  2. Genel‘e dokunun.
  3. Sıfırla‘ya dokunun.
  4. Apple Watch’un Tüm İçeriklerini ve Ayarlarını Sil‘e dokunun.
  5. Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil‘e dokunun.

Daha sonra Apple Watch’unuzu tekrar iPhone’unuzla eşlemeniz gerekiyor. Eşleme sırasında saatinizi bir yedekten geri yükleme seçeneğine sahip olacaksınız.

İlgili Yazılar:

İLGİLİ HABER:  Göz-Takip Özelliği Mac ve iOS için Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?