Apple Watch İçin Yeni Bir İddia

0
53

Apple’ın akıllı saat serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Apple Watch, özellikle ilk serisinde bu yana iPhone serisi akıllı telefonlarla uyum içerisinde çalışmasıyla büyük beğeni toplamıştı. Serinin ilk saatini gerek telefonlarla sağladığı uyum gerekse de özelliklerinin oldukça beğenilmesi ve bu durumun doğrudan satış rakamlarına da yansımasıyla beraber Apple’ın akıllı saat serisini de genişletmeye başladığı da duymuştu. Verilen b bilginin ardından ise yeni seri akıllı saatler Apple Watch 2 duyuruldu. İlk seriye göre çok daha gelişmiş çok daha etkili bir yapıya sahip olan Apple Watch 2 serisi akıllı saatlerin piyasaya çıkmasıyla beraber ise Apple’ın bundan sonraki dönemde akıllı saatleri için kullanacakları teknolojilerde merak konusu oldu.

Artık bir bir yeni serilerde ne gibi özellikler kullanılacağı da Apple’ın aldığı patentlerle beraber ortaya çıkıyor. Bu noktada son olarak Apple’ın kimlik doğrulama konusunda yeni teknolojiler üzerinde çalışıldığı da belirtiliyor. Alınan son patentle beraber artık Apple Watch akıllı saatlerinin kalp ritmine göre kimlik belirleyeceği de belirtiliyor. Zaten kalp atış hızını ölçmek için kullanılan nabız kontrol led ışıklarının kullanılacağı sistemde kullanıcıların damarlarında kanın akış şekli belirlenecek.

Hemen her insanın damarlarında kendine özgü bir yapı ile kan akışının olduğunu belirten Apple, yeni akıllı saatlerinde de artık bu ayrımı yapabilecek LED ışıklar kullanacak. İddiaya göre bu sayede çok kısa süre içerisinde kalp ritmi ölçülebileceği gibi kalp ritminin eski ölçümlerle beraber verileri karşılaştırılarak kimlik doğrulaması da yapılabilecek.

  Apple Watch 2 İçin Geçerli Mi?

Hemen belirtelim söz konusu patent başvurusu yeni ortaya çıkan bir teknoloji. Yani şuan için satışa sunulan Apple Watch 2 serilerinde böyle bir teknoloji bulunmuyor. Fakat Apple’ın bu teknolojiyi güncelleme olarak sunacağını düşünecek olursak aslında Apple Watch 2 serisi için de belirtilen teknoloji ile karşılaşmak mümkün. Tabi bunun için mutlaka Apple’ın yapacağı güncelleme açıklamasını da beklemek gerekiyor. Zira teknoloji bir sonraki nesil saatlerde de yer alabilir.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4 için İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?