Apple Watch için watchOS 2 Bugün Yayınlandı

1
442

Apple’ın watchOS 2 işletim sistemi aslında iOS 9 işletim sistemleri ile birlikte güncellemeye sunulacaktı ancak Apple son dakikada watchOS 2’de bazı hatalar olduğunu tespit etti ve bu sebepten dolayı watchOS 2’nin yayınlanması gecikti. Ancak bugün itibariyle Apple Watch’lar için watchOS 2 güncellemesi yapılabilir halde.

watchOS 2 Güncellemesi ile Neler Geliyor ?

watchOS 2 işletimin sisteminin en önemli özelliklerinden birisi artık üçüncü şahıs uygulamalarının Apple Watch’a yüklenmesine izin veriliyor. WWDC 2015’de tanıtılan watchOS 2 ile birlikte şuanda hali hazırda kullanıla bilen bir çok uygulamada iyileştirmeler yapıldı. Örneğin Siri, Haritalar, Digital Touch’da iyileştirmeler yapılırken, önceden iPhone üzerinden çalıştırılan uygulamaların şuanda direkt olarak Apple Watch üzerinden çalıştırılmasına da izin verildi. Bu sayede Apple Watch’lar artık daha stabil şekilde çalışabilecekler.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre watchOS 2’nin çıkışındaki gecikmenin sebebi testler sırasında fark edilen bazı hatalardan dolayı olduğu ifade edildi. iOS 9’dan yaklaşık bir hafta sonra çıkmış olan watchOS’un temiz ve hatasız bir şekilde yayınlanmasının hedeflendiği belirtildi. Ayrıca Apple, aslında watchOS 2’deki hataların çoğu kullanıcı tarafından fark edilemeyecek derecede küçük hatalar olduğunu ifade ederken, buna rağmen temiz bir işletim sistemi sunmak istediklerini söylediler.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a Bluetooth Kulaklık Bağlama Nasıl Yapılır?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?