Apple Watch İçin Pokemon Go İptal Mi Oldu?

0
48

Çıktığı andan itibaren arttırılmış gerçeklik kategorisinin en başarılı oyunlarından biri olacağı açıklanan Pokemon GO yayınlandıktan kısa süre sonrada bu iddiaların doğru olduğunu kanıtlamış ve ardı ardına yeni rekorlar kırmıştı. Birçok rekoru kıran ve çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşan Pokemon GO oyununun bu başarısı sonrasında ise bir süre sonra oyunun sadece akıllı telefon desteğinin olmayacağı bunun yanında ekstra birkaç platforma daha geleceği de açıklanmıştı. Bu açıklamanın hemen ardından ilk olarak Pokemon GO oyununun akıllı saatlere ekleneceği belirtilmişti.

Apple Watch İçin Özel Pokemon GO

Akıllı saatlere oyunun entegre olacağının açıklanmasından sonra oyunun hangi akıllı saatler için destek vereceği de merak edilen bir diğer nokta olarak dikkat çekmişti. Yapılan açıklamada ise Pokemon GO serisinin ilk olarak Apple Watch akıllı saatlerine ekleneceği belirtilmişti.

Apple Watch

Hatta bunun için mini bir tanıtımda yapan Nintendo tanıtımın üzerinden oldukça fazla süre geçmesine rağmen ise yeni oyun desteği için bir türlü beklenen açıklamayı da yapmadı. Oyunun ne zaman çıkış yapacağı konusunda bir türlü açıklamaya yapmayan firmanın bu durumu oyun iptal mi sorularını akla getirdi.

Neden Mario Olabilir Mi?

Oyunun Apple Watch sürümünün iptal edildiğinin iddialarının gelmesinin hemen ardından Apple’ın veya Nintendo’nun bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu. Hatta öyle ki yeni çıkan Mario oyununun beklenenden çok ilgi görmesi nedeniyle Apple Watch için Pokemon GO desteğinin rafa kalktığı da düşünülmeye başlamıştı. Yani diğer bir değişle bir oyun diğerinin pabucunu dama attı yorumları yapılmaya başlandı.

Fakat gelen son haberler durumun böyle olmadığını net bir şekilde ortaya koydu. Zira yapılan açıklama ile beraber oyunun çalışmasına hala devam edildiği ve akıllı saatler için Pokemon GO desteğinin geleceği de açıklanmıştı. Pokemon GO desteğinin akıllı saatlere ne zaman geleceği konusunda ise henüz Apple ve Nintendo net bir açıklamada yapmadı. Haliyle bir süre daha beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 13.1.3 Güncellemesi Yayınlandı - Düzenlemeler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?