Apple Watch İçin Pokemon GO Desteği Geldi

0
90

Apple’ın en başarılı akıllı saati olarak karşımıza çıkan Apple Watch serisi sadece Apple’ın başarılı ürünlerinden biri değil bunun yanında genel olarak akıllı saat alanının en iyi ürünlerinden biri olarak biliniyor. Yayınlandığı andan itibaren kullanıcıların büyük oranda ilgisini çeken ve satış rakamları da oldukça yüksek seyreden Apple Watch akıllı saatlerinin ikinci devam serisinin de yayınlanmasıyla beraber akıllı saatlerin uygulama destekleri de ön plana çıkmaya başladı. Apple Watch saatlerin donanım özellikleri bir yana sursun saatlerin uygulama uyumu konusunda da bir hayli yol alması Apple’ın sektörde iyiden iyiye öne çıkmasını da sağladı.

Pokemon Go Artık Apple Watch Serisinde

Bununla beraber sürekli yeni uygulamalar içinde desteği artan akıllı saatlerin son olarak Pokemon GO oyunu için destek vereceği konusunda konuşuluyordu. Nintendo tarafından yapılan açıklamada oyunun Apple Watch versiyonu için çalışmalar yapıldığı açıklanmıştı. Fakat uzun süre yayınlanmayınca proje iptal mi edildi soruları gündem gelmişti. Tüm bu sorulara yanıt olarak Nintendo, bugün itibariyle Apple Watch için Pokemon GO oyununu yayınladı.

Apple Watch

Doğrudan akıllı saatler için yayınlanan yeni sürümle beraber uzun süredir beklenen oyun desteği de sağlanmış oldu. Nintendo tarafından yapılan açıklama ile beraber Pokemon desteğinin akıllı saatlere gelmesiyle beraber Apple Watch akıllı saatlerine ne gibi ayrıcalıkların ekleneceği de merak konusu oldu.

Pokemon GO Bildirimleri Gösterilebilecek

Hemen belirtelim oyunun Apple Watch sürümüyle beraber akıllı saatlere birçok yenilik geliyor. Öncelikle telefonunuzda yer alan oyunla beraber akıllı saatinizde yer alan oyunu entegre ediyorsunuz. Bu işlemden sonra oyunun bildirimlerini akıllı saat üzerinden alabildiğiniz gibi ekstra olarak çevrenizde Pokemon GO öğeleri varsa toplayabiliyorsunuz.

Ekstra olarak saatin adım sayar özelliğini oyun içerisinde egzersiz olarak gösterebiliyor ve Pokemonlarınızın yumurtalarını çatlatabiliyorsunuz. Fakat tüm bunlara karşı henüz Apple Watch akıllı saatlerle beraber Pokemon yakalamanız mümkün değil. Bunun için yine akıllı telefonunuzu kullanmanız gerekiyor. Daha sonra ise söz konusu uygulamaya destek verilmesi de beklentiler arasında değil.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12, 3D Kamera Sensörleriyle Beraber Gelecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?