Apple Watch 3.nesilden sonra önemli artılarla güncellendi. Yeni saatlerde biraz daha gelişmiş teknolojiler kullanıldı ve özellikler aktivite takibi konusunda oldukça önemli adımlar atıldı. Aktivite takibi konusunda oldukça başarılı olan yeni seri akıllı saatlerin dayanıklılığı arttırıldı.

Bu noktada son iki seridir, suya dayanıklılık konusunda iyi adımlar atılıyor. Saatlerin 50 metreye kadar suya dayanıklı olması, bu modellerde yüzme takibi özelliğini de öne çıkardı. Yavaş yavaş Apple Watch’ın bu yönüne özel ürünler tanıtılmaya başladı. Bunlardan birisi de H2O Audio Interval Swim kulaklık modeli oldu.

H2O Audio Interval Swim

H2O Audio Interval Swim Özellikleri Neler?

Sadece Apple Watch modellerine özel olarak üretilen H2O Audio Interval Swim kulaklık modelinin, yüzmede kullanılması mümkün olacak. Kulaklık Apple Watch akıllı saatini tutması için özel bir kasa bandı kullanıyor. Kafanın arkasına takılan bant üzerine Apple Watch akıllı saatin kasasını takıyorsunuz.

Kulaklıklar bu şekilde akıllı saate bağlanıyor. 1 metre suya kadar destek veren kulaklıkların IPX8 sertifikasına sahip olduğunu da ekleyelim. Yani tıpkı Apple Watch modelinde olduğu gibi H2O Audio Interval Swim kulaklık modelinde de suya karşı koruma sunuluyor. Tabii ki Apple Watch akıllı saatlerinde olduğu kadar başarılı bir koruma söz konusu değil.

Bunun dışında kulaklıkların saat ile Bluetooth 5.0 teknolojisi üzerinden bağlantı sunduğunu da ekleyelim. Apple Watch 3 ve üzeri serilere uyumlu olarak çalışabileceği açıklanan H2O Audio Interval Swim kulaklık modelinin tam sesli kullanılması durumunda ise 6 saate kadar pil dayanma süresiyle dikkat çektiğini eklemek gerekiyor.

Teknik özellikler dışında, detaylı bir yüzme takibi yapılması açısından kulaklığın My Swim Tracker uygulamasıyla beraber geldiğini görüyoruz. Bu uygulama hem yüzme verilerinin tutulmasını sağlıyor hem de gittiğiniz mesafe konusunda bilgiler veriliyor. Uygulama üzerinden kulaklık belli aralarda aktiviteyle alakalı olarak bilgiler de sunabiliyor. Mesela tur konusunda ne kadar mesafe kaldığı ya da ne kadar yol alındığı gibi bilgilere ulaşmak mümkün oluyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Akıllı Bataryalı Kılıfları Ücretsiz Değiştiriyor

Bu özellikleriyle yüzücüler için çok iyi bir alternatif olan H2O Audio Interval Swim kulaklık modelinin 100 dolar satış fiyatı olduğunu da ekleyelim. Şu an ülkemizden doğrudan satış yok.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?