Apple Watch İçin iPhone Bağımlılığı Bitiyor

2
142

Akıllı saat sektöründe Apple’ın geriye düşmeye başladığını geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberimizle dile getirmiştik. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple’ın akıllı saat pazarında, Fitbit ve Xiaomi markalarının gerisine düşerek üçüncü sırada yer aldığını görmüştük. Sadece %13’lük bir payla bir dönemin en çok akıllı saat satan markası unvanını kaybeden teknoloji devinin, Apple Watch 3 sersiyle beraber ise bu açığı kapatacağını da eklemiştik. Nitekim tüm bu görüşü doğrulayan yeni bilgiler ortaya çıktı. Son bilgilere göre gerçekten de Apple Watch 3 rakiplerini geride bırakacak sistemlere hatta daha iyisine sahip olacak.

Apple Watch 3 Akıllı Saat Tanımını Değiştirecek

Daha öncede Apple Watch 3 akıllı saatleri için çok iddialı açıklamalar yapıldığını gördük. Yeni seri akıllı saatlerin her açıdan daha sağlam modeller olacağını zaten düşünüyorduk. Fakat kesinliği neredeyse kanıtlanmış olan son bilgiler tüm bu beklentileri daha da arttırmış oldu. Apple’ın tedarikçilerinden gelen bilgilere göre Apple Watch 3 içerisinde yapılacak en büyük değişiklik LTE desteği.

Saatlerin içerisinde LTE desteğine yer verilecek. Bu şekilde Apple Watch 3 akıllı saatlerinin iPhone bağımlılığı da ortadan kalkmış olacak. LTE desteği sayesinde saatin üzerinden başka hiçbir teknolojiye ihtiyaç duymadan arama yapabileceğiz. Sadece arama da değil, mesaj atma, internet kullanma ve uygulamaların internet bağlantısını gerçekleştirme gibi birçok ekstra işlemi yerine getirebileceğiniz.

Apple Watch 3

Bilinmesi gereken bir başka nokta ise LTE desteğiyle beraber tasarım değişiklikleri. Standart kalın ve kutu şeklinde tasarımın bu modelle beraber değiştirildiğini göreceğiz. Kolu çok daha iyi kavrayan ve kullanıcı hareketlerini çok daha az engelleyen sistemlerin kullanıldığını göreceğiz. Bunun dışında yeni seri akıllı saatlerin çok daha başarılı ekranlara sahip olduğunu da göreceğiz.

Daha önce birçok kez gündeme getirdiğimiz esnek ekran, yüksek çözünürlük imkanları gibi birçok özelliğin de yeni seri akıllı saatlerde yer alacağı belirtiliyor. Bunun dışında iPhone 8 ile birleştirildiğinde de bambaşka bir deneyim sunacağını düşündüğümüz yeni akıllı saatlerin Apple’ın liderliği yeniden almasını sağlayacağı düşünülüyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Kampüs 2 Drone ile Yakından Görüntülendi (Mayıs Güncellemesi)

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 İçin Yepyeni Bilgiler Geldi

2 YORUMLAR

  1. Apple Watch 3 Akıllı Saat bizim cep telefonun hattı ile aynımı olacak,aynı telefon hattınımı kullanacak.yoksa Yen’i hat alır gibi telefon numaramız değişecekmi.tefon ayrı numara saat ayrı numaramı olacak.teşekkürler

    • Bu konuda kesin bilgi yok. Ama beklenen şu; Operatörler ek bir ödeme çıkaracak size, sizi bir sisteme dahil edecekler. Bu sayede aynı numarayı kullanabileceksiniz. Amerika’da Verizon’un 10 dolarlık paket hazırlığı yaptığı haberleri var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?