Apple Watch İçin Harika Bir Özellik Daha Geldi

0
61
Apple Watch
Apple Watch doğum günü kutlaması

Apple, WWDC 2017 etkinliğinde Apple Watch akıllı saatleri içinde bir dönüm noktası olacak olan yeni işletim sistemini duyurdu. Apple tarafından yapılan açıklamayla beraber watchOS 4 adı verilen yeni işletim sisteminin kullanıma girdiği de belirtildi.

Şimdilik sadece geliştirici beta 1 sürümüyle beraber kullanıma giren yeni işletim sisteminin, akıllı saatlere getirdiği yenilikler ise tartışılmaz düzeyde iyi. Adeta Apple Watch serisinin eksiklerini ortadan kaldıran watchOS 4 işletim sisteminin yenilenmeye de devam ettiği belirtildi. Yapılan açıklamayla beraber watchOS 4 serisine bir yeni özellik daha eklendiği de duyuruldu.

Apple Watch Kutlama Sistemi

watchOS 4 için yayınlanan mini güncellemeyle beraber ortaya çıkan yeni özellik, Apple Watch akıllı saatlerini kullanıcılara biraz daha yaklaştıracak gibi gözüküyor. Öyle ki yeni özellikle beraber kullanıcıların doğum günlerinde akıllı saatinde bazı sürprizleri olacak. Yapılan değişim sonrasında Apple’ı kullanırken verdiğiniz kişisel bilgilerden yararlanılarak akıllı saatin doğum gününüzü hatırlaması sağlanacak.

watchos 4 güncelleme

Akıllı saate eklenen yeni güncelleme sonrasında doğun gününüz geldiğinde sadece saate baktığınız ilk anda, yani Apple Watch’ı uyandırdığınız ilk anda ekranda balonlarla beraber bir doğum günü kutlama mesajı göreceksiniz. Seslendirme konusunda da bazı sürprizlere yapacak olan yeni güncelleme, kimse hatırlamasa bile doğum gününüzde güzel bir sürpriz sunmuş olacak.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Kullanıma Girecek?

watchOS 4 üzerinde yapılan mini yenilik olarak dikkat çeken yeni güncellemenin şimdiden sisteme dahil edildiğini de belirtelim. watchOS 4 kullanıcıları için yeni özellik aktif durumda. Tabi ki şu an watchOS 4 kullanımı beta 1 geliştirici sürümü olarak devam ettiğinden standart Apple Watch kullanıcılarına henüz yeni özellik işletim sistemi gibi ulaşmadı. Bunun için en azından watchOS 4 herkese açık beta sürümünü beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 ile Face ID Özelliği Nasıl Değişti?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?