Apple Watch için Google Haritalar Geri Dönüyor

0
71

Apple Watch için Google Haritalar yıllar önde yayınlanmış fakat serüveni uzun sürmemişti. Akıllı saatlerde alternatif olarak gösterilen navigasyon uygulamasının iptal edilmesi ile Apple’ın navigasyonuna kaldık.

Aradan geçen yıllar sonra Google kararını değiştirdi. Firma tarafından paylaşılan bir blog duyurusuyla beraber Apple Watch akıllı saatlere Google Haritalar’ın yeniden ekleneceği duyuruldu. Araba, toplu taşıma, bisiklet ve yürümeyi algılayacak olan uygulama, iOS akıllı telefonlarla da doğrudan bağlantılı olarak çalışabilecek.

Apple Watch için Google Haritalar Ne Zaman Yayınlanacak?

Akıllı saatlere yeniden Google uygulamasının gelmesi konusunda firmanın açıklaması net. Kesin olarak uygulama akıllı saate geliyor ama geri dönüşün ne zaman olacağı hakkında tarih verilmedi. Anlayacağınız Google geliştirmeleri hızla gerçekleştirdiğini ve Apple Watch’a yakın zamanda geri döneceklerini belirtse de tarihi bilmiyoruz.

Üstelik tek yenilik bu olmayacak. Bunun yanında bir de CarPlay Google Haritalar uygulaması için yenilikler var. Haritalar akıllı saatlere eklendiği gibi, CarPlay uygulamasına da bölünmüş ekran desteği geliyor. Bu araç sürerken navigasyonu çok daha işlevsel hale getirecek demek.

Uygulamayı kullanarak yol tarifi alırken ekranın hemen yanında diğer uygulamaları da kullanabileceksiniz. Aynı ekranda navigasyonla beraber Podcast’leri, sesli kitapları, takvim ve müzik uygulamalarını kullanmak mümkün olacak.

Apple Watch için Google Haritalar

Bu da yine işlevsellik bakımından çok daha iyi bir noktaya gelinmesi demek. Bir yandan akıllı saatlere geri dönecek olan Google Haritalar uygulaması, bir yandan CarPlay için yapılan güncellemeler derken Google, Apple evreninde yeniden söz sahibi olmaya başlayacak gibi duruyor.

Açıklanan tüm bu yeniliklerin uygulamaya alınması için ise ne kadar beklemek gerekeceğimiz belli değil. Ama Google’a güvenecek olursak, hem akıllı saat için hem de CarPlay için yeniliklerin çok yakında geleceği görülecek.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Akıllı Telefonlarının Neden Gecikeceği Gündemde?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?