Apple Watch hazırlıklarını var gücü ile sürdüren Apple’ın, 3. taraf uygulamaların hazırlanmasında mühendisleri ile birlikte yardım etmek amacıyla geliştiricileri Kaliforniya’da bulunan Cupertino karargahına davet etti. Söylentilere göre Apple’ın Şubat ayı sonuna Apple Watch için hazırlanan uygulamaların sorunsuz bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.

Özellikle spor, fitness ve verimlilik yazılımı hazırlayan geliştiricilerin davet edildiği konuşuluyor. Bir diğer söylenti ise Apple’ın Apple Pay ve Apple Watch için pek çok banka temsilcisi ile bir toplantı yaptığı yönünde. Bu toplantıda Apple Pay’in daha yaygın hale getirilmesi için bankalardan altyapı çalışması yapması istendiği belirtiliyor. Almanya merkezli bankaların geliştiricileri ile birlikte WatchKit uygulamaları üzerinde çalışılıyor.

Çalışmaların bu denli hızlandırılmış olması Apple Watch’un Mart ayında piyasaya sunulması beklentisini arttırmış olsa da Tim Cook bu konuda açıklama yapmış ve Nisan ayında satışa sunulacağını belirtmişti. Yani Apple Watch’un Nisan ayından önce satışa sunulması mümkün değil.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'e Ait Olduğu Söylenen Kasaya Ait Fotoğraflar Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?