Apple, cihazlarına Hesap makinesi uygulaması ekleme konusunda garip bir bakış açısına sahip gibi görünüyor. Örneğin, bu güne kadar piyasaya çıkan iPad modellerinde dahili bir Hesap makinesi uygulaması yok ve yakında bir tane olacak gibi de görünmüyor. iPhone’unuzu cebinizden çıkarmaya gerek kalmadan hızlı hesaplamalar yapmak için çok uygun olan Applw Watch‘ta da bir dahili Hesap makinesi uygulaması yok.

Neyse ki, cihazınıza indirebileceğiniz bol miktarda Apple Watch hesap makinesi uygulaması var. Bu uygulamalar güncel ve watchOS 4’ü desteklemektedir. Bu nedenle bunları yeni Apple Watch Series 3’ünüze indirebilir ve 2018’e kadar kullanabilirsiniz. Apple Watch için en iyi hesap makinesi uygulamaları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bu uygulamalar, Apple Watch’unuzu Casio Calculator Watch gibi klasiklerle rekabet edebilecek bir matematik makinesine dönüştürecek.

#1. The Calculator

The Calculator

The Calculator, Apple Watch’unuz için hem standart hem de bilimsel hesap makinesidir. WatchOS için bu hesaplama uygulamasıyla ilgili en iyi şey, tüm iOS cihazlarında yerel olarak da çalışması ve Apple Watch, iPhone ve hatta iPad’inizde kullanılabilmesidir. Ekranda hızlıca kaydırarak, temiz tasarımı ve daha fazlasını kullanarak bilimsel hesap düğmelerine, yerleşik para birimi dönüştürücü ve sayfalı kullanıcı arabirimi gibi kullanımı kolay özelliklere sahiptir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İndir

#2. CalcBot 2

CalcBot 2

Apple Watch için bir hesap makinesi uygulaması olan CalcBot 2, aynı zamanda tüm iOS cihazları desteklemektedir. Apple Watch’unuzda temel hesaplamalar yapmanıza izin verir, ancak bunun da ötesine geçer. CalcBot 2’yi kullanarak farklı birimleri birbirlerine dönüştürebilir ve hesaplamalarınızı Apple Watch’unuzda hemen yapabilirsiniz. CalcBot 2 uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

İndir

#3. Calc Watch

Calc Watch

Eğer basit bir Apple Watch hesap makinesi arıyorsanız, Calc Watch tam size göredir. Saatiniz üzerinde, çoğumuzun ihtiyaç duyduğu yararlı hesaplamalar yapmanıza izin veren basit bir uygulamadır. Uygulamanın tasarımı, iOS hesap makinesi uygulaması tasarımıyla çok benzer. Bu sayede iPhone’unuzdan alışkın olduğunuz kullanım kolaylığını saatinizde de bulacaksınız. Calc Watch’u ücretsiz indirebilirsiniz.

İndir

#4. Calculator‰

Calculator

2018 Apple Watch hesap makinesi uygulamaları listemizde sıradaki uygulama Calculator‰. Uygulama, iPhone’unuzu cebinden çıkarmaya gerek duymadan ekleme, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerine izin veren basit bir hesap makinesi uygulamasıdır. Bu kullanımı basit uygulama, Apple Watch Series 3’ünüz için mükemmel bir hesap makinesidir. App Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

#5. Calculator +

Calculator +

Calculator + ile, Apple Watch hesap makinesi görünümünü özelleştirebilir, bilimsel hesaplamalar yapabilir, sonuçları ve daha fazlasını kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Hem sonucu hem de denklemi aynı anda gösterebilme yeteneğine sahiptir; bu, Apple Watch’un ekranının küçüklüğü göz önünde bulundurulduğunda harika bir başarıdır. Uygulama klavyesinin butonları oldukça büyüktür. Böylece kullanıcılar daha doğru bir şekilde dokunması kolaylaşmıştır. Calculator + ‘yı App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İndir

#Bonus: CalConvert

CalConvert

Apple Watch için hesap makinesi uygulaması olan CalConvert denklemleri çözmenize ve bir para birimini diğerine dönüştürmenize izin veren bir Matematik ve Para Birimi hesap makinesidir. CalConvert’ü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Mac İçin En İyi 5 Download (İndirme) Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?