Apple Watch için Ekran Onarım Kampanyası

0
302
Apple Watch

Akıllı telefonları için geri sayımı başlatan Apple, bir yandan da servis müjdeleriyle gündeme geliyor. İlk olarak batarya değişimi konusunda verilen karar gündeme geldi. Şimdi ise Apple Watch akıllı saat modelleri için sevindirici bir haber geldi. Bu kez Apple Watch ekranları için ücretsiz bir tamir programının başlatılacağı duyuruldu.

Apple Watch 2 ve Apple Watch 3 Saatleri Dahil Edilecek

Kampanyaya Apple Watch 2 ve Apple Watch 3 akıllı saatlerinin dahil edileceği açıklandı. Bunun nedeni bazı modellerde ekran kısmında yaşanan çatlama sorunu. Akıllı saatlerin ekranlarında herhangi bir düşme ya da darbe almasa bile ekranlarında çatlama meydana gelebildiği ortaya çıktı.

Sadece alüminyum kasa kullanan saat modelleri için geçerli olacak olan kampanya kapsamında, 38 mm ve 42 mm kasa boyutlarının ikisinde de ücretsiz tamir programı başlatılacak.

Apple Watch

Ekranların çatlaması sonrasında saatler yine kullanılabilir oluyor ancak görüntülerde bozulmalar meydana geliyor. İşte bunu yaşayan akıllı saat sahiplerinin doğrudan servislere başvurması gerekiyor. Servislere başvurmanızın ardından saatlerin ekran değişimi için ücretsiz olarak destek alabiliyorsunuz.

Ekranlarda yaşanan sorunun nedeni için ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Durumun nedeni konusunda Apple’ın bir açıklama yayınlayıp yayınlamayacağı da net değil. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. Özellikle diğer modeller için sorun olup olmadığı konusunda açıklamaları beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch El Yıkama Özelliği Nasıl Çalışacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?