Apple Watch İçin Beklenen Destek Yolda

0
107
Apple Watch

Apple’ın akıllı saatleri sağlık alanın da çok öne çıkmaya başladı. Yeni saatlerde yer verilen sensörler ve saatlerin içerisinde kullanılan sistemler, kullanıcıların aktif olarak sağlık analizleri yapmalarına izin veriyor. Marka tarafından bu yönde yapılan tüm açıklamalarda da istikrarlı bir durum söz konusu. Akıllı saatlerin hem donanım hem de yazılım açısından sağlık uygulamalarıyla genişletilmesi, oldukça olumlu sonuçlarda verebiliyor. Daha önce defalarca bu konuda örneklendirmeler yapmıştık. Son olarak sağlık uygulamalarının bir kalp hastasının hayatını kurtardığı haberini gördük. Tüm bu haberlerden sonra ise Apple’ın geliştirmelerinin devam edeceği ortaya çıktı.

Apple Watch İle Glükoz Ölçümü Geliyor

Yeni akıllı saatlerle beraber markanın sağlık uygulamasını bir yönden daha geliştireceği ortaya çıktı. Hem yazılımsal hem de bazı donanımsal iyileştirmelerden sonra saatlerin hatasız şeker ölçümü yapmaları sağlanacak. Bunun için markanın çok kapsamlı bir çalışma yaptığından söz ediliyor. Özellikler şeker ölçümlerinin hatasız gerçekleştirmek adına sensör desteklerinin artabileceği gündeme gelmeye başladı.

Apple Watch

Sadece bu iddialara baktığımız zaman Apple Watch bir sonraki nesilde tam sağlık kontrolü yapabiliyor bir hal almış olacak. Daha önce EKG çekimleri içinde yetki sistemi üzerinde çalışıldığı yönünde bilgiler vermiştik.

Mevcut sağlık takibi uygulamaları, ek olarak gelecek şeker ölçüm uygulaması ve en önemlisi de EKG ölçümlerle beraber Apple Watch akıllı saatlerinin bu alanda rakipsiz olacağını görebiliriz. Bu özellikler hastalar içinde oldukça tatmin edici ve anlık takip sağlayan özellikler. Böyle baktığımız zaman yeni teknoloji giyilebilir ürün sınıflarını bile değiştirmiş olacak. Apple en azından saatlere bir amaç yüklemiş olacak.

İlginizi Çekebilir: LG Apple İçin Açıklama Yaptı

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için İlk Oyun Geliştirildi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?