Apple, temel donanımlar konusunda geri planda kaldığı gerekçesiyle eleştiri alabiliyor. En çok satan akıllı saat modelleri olarak ünlenen Apple Watch bu durumun en büyük örnekleri arasında geliyor. Her ne kadar saatin üst düzey özellikleri olsa da temel donanım kısmında hesap makinesi özelliğinin olmadığını biliyoruz. Daha doğrusu biliyorduk. Çünkü WatchOS 6 serisi sonrasında Apple Watch Hesap Makinesi özelliği de kullanıma girmiş oldu.

Yeni sürümle beraber gelen Apple Watch Hesap Makinesi özelliğini kullanmak ise oldukça kolay. Bunun için yapacaklarınıza geçelim.

Apple Watch Hesap Makinesi Kullanımı

Çok basit birkaç yolla Apple Watch Hesap Makinesi kullanımını gerçekleştirmek mümkün. Sadece bilmeniz gereken watchOS 6 işletim sistemine sahip bir akıllı saatinizin olması. Yani yeni sürüme güncelleme yapmış olmanız gerekiyor. Sonrasında yapacağınız işlemler şöyle;

  • Dijital Taç tuşuna basın
  • Menüden Hesap makinesi uygulamasına tıklayın.

Apple Watch Hesap Makinesi

  • Hesap makinesi uygulamasının açıldığını göreceksiniz.

Apple Watch Face Kısmına Hesap Makinesini Ekleme

İsterseniz Apple Watch yüzlerine doğrudan hesap makinesini de eklemeniz mümkün. Bunun için yapacaklarınız da yine basit işlemler. Hemen bu işlemlere geçiş yapalım.

  • Dijital Taç tuşuna basın ve Saat yüzüne git seçeneğini seçin.

Apple Watch Hesap Makinesi

  • Şimdi ise izleme yüzü olarak bilinen kısma tıklayın ve “Özelleştir” seçeneğini seçin.
  • Burada hesap makinesi uygulamasını hangi uygulamanın yerine eklemek istiyorsanız onu seçin.

Apple Watch Hesap Makinesi

  • Yine tuşu kullanarak kaydırma yapın ve hesap makinesi uygulamasını seçin. Bu şekilde hesap makinesi uygulaması saat arayüzüne eklenecektir.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch için 3 Yeni Video Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?