Apple Watch Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Apple Watch bir kullanıcının daha hayatını kurtardı. Peki Apple Watch bunu nasıl başarıyor? İşte yeni bir kurtuluş hikayesi.

0
330
Apple Watch, Gaston,

Apple Watch akıllı saatleri, kalp ritim sensörleri kısmında en başarılı akıllı saat modelleri olarak biliniyor. Özellikle son iki seride Apple’ın sensör kalitesini bir hayli arttırdığını ve zirve modeller arasında yer almayı başardığını söyleyebiliriz. Apple Watch 4 modeli için tam zamanlı bir EKG izleme sistemi de konuşulan iddialar arasında ancak şu an için hem yazılım hem de donanımlarıyla beraber Apple Watch kalp ritim sensörlerinde en doğru sonuçların elde edilmesini sağlıyor.

Ardı ardına Apple Watch kullanıcılarından gelen kurtulma haberleri de bundan olsa gerek. En son geçtiğimiz sene bir kullanıcının, uykusundan kalp krizi geçirirken saat tarafından uyarılarak uyandırıldığı ve hayatının kurtarıldığını görmüştük. Şimdi ise benzeri bir durum Hong Kong’da yaşandı.

Apple Watch Yine Hayat Kurtardı

Adının Gaston olduğu açıklanan 76 yaşındaki adam, kiliseye gittiği sırada saat tarafından uyarıldığını belirtiyor. Atardamar sorunu yaşayan kullanıcının, saat uyarısı sonrasında ise hemen hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Saatin verdiği uyarıda olduğu gibi 76 yaşındaki adamın kalp ritminde bir düzensizlik ortaya çıkıyor ve kullanıcının kalp krizi geçirdiği anlaşılıyor. Erken müdahale sayesinde hayatı kurtulan Gaston, yaşadığı bu olayın ardından ise Apple’ın CEO’su Tim Cook’a bir mektup yazdığını açıkladı. Zaten olayı ortaya çıkaran da bu mektup oldu.

Apple Watch, Gaston,

Mektupta durumu anlatarak teşekkür eden kullanıcıya Tim Cook tarafından da bir cevap mesajı gönderilmiş. Ünlü isim yaptığı açıklamada ise “Tıbbi müdahale aldığınıza çok sevindim ve şu anda iyisiniz. Hikayenizi paylaşmaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.” İfadelerini yer verdi.

Yaşanan bu olay Apple Watch serisi için ilk değil. Daha öncede benzeri şekilde haberlerle karşı karşıya kalmış ve akıllı saatlerin birçok kez hayat kurtardığını görmüştük. Görünen o ki bu tip haberler gelmeye devam edecek. Yeni serilerde ise saatin başarısının özellikle sağlık takip alanında arttırılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  AirPods Kulaklıkları Sonunda Satışa Çıkarıldı

Önceki Haber: iPhone SE 2 Ekran Panelleri Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?