Apple Watch 4

Akıllı saat teknolojisinde Apple’ın diğer markalardan çok daha farklı bir yol izlediğini görüyoruz. Marka sadece bir akıllı saat modeli oluşturmak ve akıllı telefonlarla uyum içerisinde çalışan bir aksesuar sunmak amaçlamıyor. Bu alanda Apple’ın sağlık durumunu da öne koyduğunu görüyoruz. Saat üzerinde yer alan sensörlerle beraber sağlık takibinin yapılması, bunun yanında acil durumlarda kullanıcıların en kısa şekilde destek alabilmelerini sağlamak gibi artıları bulunan Apple Watch, zaman zaman bu alanda ne kadar başarılı olduğunu kanıtlayacak adımlarda atmıyor değil. Daha önce birçok kez, bu özellikleriyle hayat kurtardığını gördüğümüz akıllı saat, geçtiğimiz günlerde yine böyle bir örnekle gündeme geldi.

Apple Watch Sayesinde Hayatı Kurtuldu

ABD’de yaşanan olayda, Apple Watch kullanan bir sürücünün kaza yaptığı görülüyor. Önemli bir trafik kazası geçiren bir gencin, aracının 4 takla attığı belirtiliyor. Yaşanan kaza sonrasında telefonuna ulaşamayan genç, Apple Watch sayesinde acil durum numaralarını arıyor ve bu şekilde destek gelmesini sağlıyor.

Apple Watch

Kazayı geçiren gencin babası MonteGoodyk tarafından Apple’a gönderilen teşekkür yazısıyla ortaya çıkan olay, Apple Watch serisi akıllı saat modellerinin olumlu yönde artı bir örneği oldu. Daha öncede bu şekilde birçok örneğini gördüğümüz Apple’ın akıllı saati için benzeri olaylarda yaşanmaya devam edecek gibi duruyor.

Ayrıca söz konusu akıllı saat için yapılan her yeni ürün tanıtımında da markanın bu konular üzerinde açıklamalar yaptığını görüyoruz. Yani ilerleyen dönemlerde gelecek olan yeni akıllı saat modelleri için bu yönde daha gelişmiş teknolojileri görebiliriz. Ayrıca sağlık takip sistemlerinin mevcut yardım sistemleriyle geliştirildiğini de görmek mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Plus ve iPhone 9 Görselleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?