Apple Watch Fiyatları Yine Artabilir

0
68
Yenilenen Apple Watch Series 3

Bir süredir Apple’ın akıllı telefonları ve Mac modelleri için uyguladığı zamları konuşuyoruz. Özellikle 2017 iPhone modellerinde ciddi zamlar ile karşımıza çıkan Apple’ın, diğer birçok ürününe de zam yaptığını biliyoruz. Markanın bu noktada zamlarından en çok etkilenen iPhone modelleri olsa da diğer ürünleri de etkileyen bu zamlar, dolar kurundan dolayı sadece ülkemizde gündeme gelmiş zamlardı. Gelen son haberlere göre ise bir zam daha yolda. Fakat bu kez zamlar sadece bizim ülkemiz için geçerli değil, tüm dünya için geçerli olacak. Zam alacak olan ürünün ise Apple Watch serisi olacağından söz ediliyor.

Apple Watch %10 Zam Alabilir

Elde edilen bilgilere göre Apple Watch akıllı saat modellerinde %10’luk bir zam gelecek. Zam gelmesinin nedeni ise ABD’nin Çin ile yaptığı anlaşmalar. Takip eden kullanıcıların mutlaka haberi olacaktır ABD, Çin’den ithal edilen ürünler için gümrük vergisini devreye sokacak. Ülkenin 200 milyar dolar değerindeki ürün için vergi sistemine geçeceği konusunda bilgiler veriliyor.

Aslında Apple ABD markası olsa da bu konudan en çok etkilenen markalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki marka, hemen hemen tüm ürünlerini Çin’de ürettiriyor. Tedarikçi zincirleri de burada bulunan markanın, daha az maliyetli olduğu için üretimde Çin’i tercih etmesi, bu kez fiyatlara yansıyacak gibi gözüküyor.

Apple Watch

Verilen bilgilere göre iPhone ve Mac modelleri için şu an bir zam haberi gündemde değil. Ancak son dönemde üretimi biraz daha artan Apple Watch serilerinin bu durumdan etkileneceği konusunda bilgiler var. Haliyle Apple’ın akıllı saatlerine de bu gümrük vergisini yansıtması bekleniyor.

Markanın bunun için uygulayacağı zam oranının ise belirttiğimiz gibi %10 oranında kalması bekleniyor. Tabii ki kesin bilgiler yok ancak bu zamların tüm dünya genelinde geçerli olacağı konusunda da bilgiler var. Alınan bu kararın ardından Apple’ın üretim için ABD içine dönüp dönmeyeceği konusunda ise bir bilgi elde edilmiş değil.

İLGİLİ HABER:  Apple TV+ Fiyatı Belli Oldu

İlginizi Çekebilir: 2018 iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?