Apple Watch, kullanıcı deneyimlerine göre özelleştirilebilir birçok sistem sunuyor. Değiştirilebilir kadranlar, özelleştirilebilir uygulama görüntüleri ve özelleştirilebilir menüler derken kadran kısmında kendi baş harfinizi göstermenize izin veren bir de Apple Watch Monogram özelleştirmesi bulunuyor.

Bu özelleştirmeyi kullanarak Apple Watch ekranınızda istediğiniz herhangi bir harfi gösterebiliyorsunuz. Ayrıca Apple’ın logosunu da bir karakter olarak kullanmak mümkün oluyor. Apple Watch Monogram ayarlamalarının nasıl yapılacağına bakalım.

Apple Watch Monogram Ayarlarını Gerçekleştirmek

Başta bu kısımda emoji kullanımının desteklenmediğini belirterek işe başlayalım. Sadece Apple’ın kendi logosunun kullanımına izin veriliyor. Daha çok harf karakterlerinin oluşturulması için izin verilen bir özellikten söz ediyoruz. Ayarlamalara geçelim.

  • iPhone akıllı telefonunuz üzerinden Apple Watch uygulamasını açın.
  • Sonrasında ise “saatim” sekmesine giriş yapın.
  • Saati üzerine dokunun.
  • Açılan menüden ise Monogram sekmesine giriş yapın.
  • Sonrasında yeni monogram ifadesini girin.
  • Klavyenin sağ alt kısmında yer alan geri dön butonunu kullanarak geri dönemiz sonrasında, ana ekran üzerinde yeni monogramın gözüktüğünü göreceksiniz.

Apple Watch Monogram

Apple Logosunu Yerleştirmek

Yapacağınız bu işlemde belli başlı harflerin yerleşimi yapmanız mümkün. Fakat bunun dışında bir de logo kullanımı var. Başta söylediğimiz gibi Apple’ın logosunu da bu kısma eklemeniz mümkün. Bunun için yapacaklarınıza geçelim.

  • Bir metin kısayolu ayarlaması kullanıyorsanız, direk olarak yazarak logonun çıkmasını sağlayabilirsiniz. Değilse bu durumda Apple’ın logosunu kopyalayıp söz konusu giriş alanına yapıştırmanız gerekecek.
  • Ardından yine geri dön tuşunu kullanmanız yeterli olacak.

Apple Watch Monogram

Dikkat: Apple Watch Monogram özelliğini bu şekilde kullanmanız için saat yüzünüzü düzenlemeniz gerekiyor. Saat yüzünüzün mutlaka renkli olarak değiştirilmesi gerekiyor. Aksi durumda yapacağınız değişiklikler ana ekranda gözükmeyecektir.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Fiyatları Yine Artabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?