Apple Watch ile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
233
Apple Watch ekran görüntüsü alma

Apple Watch ekran görüntüsü alma işlemi çok kolaydır, ancak alınan ekran görüntüsünü cihazınızda bulmak için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Yazımızda watchOS 3 yüklü bir Apple Watch ile ekran görüntüsü nasıl alınır, alınan ekran görüntüsü nereye kaydedilir sorularına cevap vereceğiz.

Apple Watch ekranımdaki ekran görüntüsünü almak istiyorum. İki butona bastım, ancak saatin ekran görüntüsünü bulamıyorum. Ekran görüntülerini etkinleştirmem gerekiyor mu?

Apple Watch, Apple Watch Series 1 ve Apple Watch Series 2’de ekran görüntüsü almak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. iPhone’unuzdan Apple Watch uygulamasını açın, daha sonra Genel‘e gidin ve Ekran görüntülerini etkinleştir seçeneğine dokunarak yeşil yapın.
  2. Apple Watch’ta yan tuşa basın ve basılı tutun, sonra Digital Crown‘a dokunun. Ekranda beyaz bir ışık yanıp sönecektir.
  3. Alınan ekran görüntüsü, eşleştirilmiş iPhone’daki Fotoğraflar‘da görünecektir.

Apple Watch’te ekran görüntüsü alma hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Apple Watch’ta Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Etkinleştirilir?

iOS 10 ve watchOS 3 ile birlikte, Apple Watch’ta ekran görüntüsü alma işlemi varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır. Bu durum bazı kullanıcılar için can sıkıcı olsa da, özelliği bir kez yeniden etkinleştirmeniz ve Ayarlar’da bu tercihi hatırla olarak işaretlemeniz yeterlidir.

iPhone’da Apple Watch uygulamasını açın. Saatim sekmesinde Genel‘e dokunun. Bir sonraki ekranda aşağıya doğru ilerleyin ve Ekran Görüntülerini Etkinleştir‘e dokunun. Seçenek siyah-beyazdan, yeşil renge dönecektir. Bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Apple Watch’ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran Görüntülerini Etkinleştir ayarını yaptıktan sonra, Apple Watch ile ekran görüntüsü alma işlemi iPhone, iPad veya Mac’te ekran görüntüsü almak kadar kolaydır. Apple Watch’ta ekran görüntüsü almak için, Digital Crown ve Yan Düğme’ye birlikte basmanız yeterlidir. Birlikte basmada sıkıntı yaşıyorsanız, ilk önce yan düğmeye basın ve basılı tutun. Ardından Digital Crown’a dokunun.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Sessiz Mod Ayarları Nelerdir?

Fotoğraf makinesinin deklanşörüne bastığınızda çıkan gibi bir deklanşör ses efekti duyacak, ekranda beyaz ışık yanıp sönecektir. Alınan ekran görüntüsü, daha sonra paylaşmak veya düzenlemek için kaydedilecektir.

Apple Watch’ta alınan ekran görüntüleri, 42mm’lik modelde 312 piksel, 38mm’lik modelde ise yalnızca 272 piksel genişlikte olacaktır.

Apple Watch’ta Alınan Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

Apple Watch’taki Fotoğraf uygulamasına bakıp, aldığınız ekran görüntüsünü göremedeyseniz endişelenmeyin. Zira alınan ekran görüntüleri Apple Watch’ta saklanmak yerine, eşleştirilmiş iPhone’da gönderilir.

iPhone’unuzu alın ve Fotoğraflar uygulamasını açın. Alınan ekran görüntüsü, Fotoğraflar sekmesindeki en yeni resim olacaktır. Artık bu görüntüyü sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ya da daha sonra kullanmak üzere e-posta ile kendinize gönderebilirsiniz.

Apple Watch’ta alınan ekran görüntüleri Apple Watch Fotoğraflar uygulamasında nasıl görünür hale getirilir?

Apple Watch’ta aldığınız ekran görüntülerinin kendi Fotoğraflar uygulamasında görünmeyeceğini belirtmiştik. Ancak bu yalnızca varsayılan ayardır. iPhone’da Apple Watch uygulamasını açın ve Fotoğraflar bölümünü seçin. Burada bir albümü Apple Watch ile senkronize edebilir ve albümün Apple Watch’ta görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

İsterseniz tüm Kamera Rulosu’nu Apple Watch’ta görüntülenecek şekilde senkronize edebilirsiniz. Bu işlem biraz zaman alacak ve saatinizdeki depolama alanını kullanacağı konusunda sizi uyaracaktır. Bunu yaparsanız, Apple Watch ile aldığınız ekran görüntüleri, Apple Watch’ın Fotoğraflar uygulamasında anında görünecektir.

İlginizi Çekebilir: iCloud Saklama Alanı Satın Alma Rehberi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?