Apple Watch EKG Sensörüyle Beraber Gelebilir

0
91
Apple Watch

Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının Apple Watch sayesinde hayatının kurtulduğu haberini sizlere sunmuştuk. Söz konusu haberde, Apple Watch kullanıcının kalbinde yaşanan ani ritim artışını yakalamış ve kullanıcıyı uyarıyla beraber uykusundan uyandırmıştı.

Bu şekilde kalp krizi geçirdiğini anlayan kullanıcı, acil servise yetişerek kurtulmayı başarmıştı. Yaşanan olay sonrasında Apple Watch serisinde yer alan sağlık uygulamalarının ne kadar yararlı olduğunu bir kez daha gördük. Tüm bunlar Apple’ın akıllı saatlerinin öne çıkmasını sağlarken, markanın ise önümüzdeki sene çok daha başarılı bir sisteme imza atacağı ortaya çıktı.

EKG Sensörleri Saate Dahil Ediliyor

Yapılan iyileştirme sonrasında yeni seri Apple Watch akıllı saatlerine özel bir sensör daha eklenmiş olacak. EKG olarak bildiğimiz ve kalbin elektriksel durumuna kadar izlenmesini sağlayan çekimleri yapmak için özel bir sensör içerecek olan akıllı saat, bu şekilde sürekli olarak EKG çekimi yapabilecek. Kullanıcıların tek yapması gereken ise saatlerin yanında yer alan sensör çalıştırma tuşlarına basmak olacak.

Apple Watch EKG

Bu hareketin sonrasında Apple Watch ile EKG çekimi mümkün kılınmış olacak. Anlık olarak çekilen EKGlerin çekimleri ise doğrudan iPhone akıllı telefonlarına aktarılacak. Telefonlara eklenecek olan sağlık uygulamalarının da bu noktada artısı oldukça fazla olacak. Muhtemelen yeni özellik için özel olarak geliştirilmiş olan bir sağlık uygulaması göreceğiz.

Hastanelere olan ihtiyacı azaltmasından çok ani bir durumda bilgi almak için katkı sağlaması beklenen Apple Watch EKG sensörlerinin, uygulama üzerinden doktora veri gönderme gibi bir özelliği olacağı da düşünülüyor. Yani erken müdahale için ne gerekiyorsa yapılmış olacak. Yeni modelin bu özellikleri nasıl kullanacağı konusunda paylaşılacak yeni bilgileri merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple Yeni iPhone Modellerinin Pillerini Yenileyecek

İLGİLİ HABER:  Android Wear'ın iOS Desteği Kazanması iPhone Kullanıcılarına Ne Kazandıracak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?