Apple Watch Dark Modu Etkileştirme

0
38
apple watch tiyatro modu açma
apple watch tiyatro modu etkinleştirme

Apple’ın dün yayınladığı bir dizi güncelleme markanın tüm ürünlerinde belli başlı değişiklikler elde edilmesini sağladı. Başta iOS 10.3 sürümü güncellemesi olmak üzere bunun dışında hem akıllı saatleri için hem bilgisayarları için yeni güncellemeler yayınlayan marka özellikle getirdiği yeniliklerle beğeni topladı. Bu noktada en çok sevilen güncellemelerden birisi de Apple Watch güncellemesi oldu. Yeni özellikle beraber akıllı saat serisine eklenen en iyi özellik ise dark mode özelliği oldu. Peki nedir bu dark mode özelliği ve nasıl kullanılır? Bakalım.

Apple Watch Kararlı Mod?

Apple Watch akıllı saatlerinde Apple’ın sunduğu birçok ayrıcalık var. Bu ayrıcalıklar arasında ilk sıralarda yer alan sistemlerden birisi de akıllı uyandırma sistemi. Söz konusu sistem sayesinde akıllı saatlerinizi kaldırdığınızda saatlerin ekranı açılıyor saati indirdiğinizde ise akıllı saatin ekranı kapanıyor. Aslında çok işlevsel bir özellik olarak gösterilse de bunun dışında modun bazı olumsuz yönleri de yok değil.

Özellikle her ortamda kolunuz oynattığınızda saatin uyanması can sıkıcı olabiliyor. Bu noktada Apple Watch akıllı saatleri için sunulan dark mode ise saatin uyandırma özelliğinin kullanıldığı zamanı kullanıcının seçmesini sağlamakta. Bu sayede sinema gibi ışıkların rahatsızlık oluşturduğu ortamlarda saatinizin otomatik uyandırma özelliğini kapatabiliyorsunuz. Peki yeni güncelleme sonrasında gelen özellik nasıl olarak kullanılıyor.

Dark Mode Özelliğini Etkinleştirme

Bu işlem için öncelikle saatinizi yeni işletim sistemi güncellemesine almanız gerekiyor. Güncelleme aldığınızdan emin olduktan sonra yapmanız gereken işlemler ise şöyle;

apple watch tiyatro modu açma
apple watch dark mode açma
  • Öncelikle saatinizin ekran kısmında aşağıdan yukarı doğru bir kaydırma yaparak saatin “denetim merkezi” kısmını açmanız gerekecek.
  • Ardından yeni özellikle beraber gelen tiyatro maskeleri simgesini açmanız gerekiyor ki bu aşamada saat sizden onay istiyor. İstenen onayı da verdikten sonra akıllı Apple Watch dark mode etkinleştirme işlemini devreye sokmuş oluyorsunuz. Özelliğin kullanımı sırasında bilmeniz gereken bildirimleri de alamayacağınız.
  • Daha doğrusu bu özellik kullanıma geçtiğinde aldığınız bildirimler sessiz olarak gösteriliyor. Tabi ki saatin uyandırma ekranını açtıktan sonra bu bildirileri görebiliyorsunuz. Anı zaman da bu mod ile beraber artık saati kaldırdığınızda saat uyandırma özelliği aktif olmuyor.
Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?