Apple Watch’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

0
291
Apple Watch bildirimleri kapatma

Tüm mobil cihazlarda olduğu gibi, Apple Watch‘ta da çok fazla bildirim almak faydalı değildir. Çünkü bir süre sonra bildirimleri önemsemez ve görmezden gelmeye başlarsınız. Hal böyle olunca önemli bildirimleri gözden kaçırabilirsiniz. Ancak Apple Watch bildirimlerini kapatma ya da yönetme yolu ile cihazınıza yalnızca sizin için önemli olan bildirimlerin gelmesini sağlayabilirsiniz. Apple Watch’ta bildirimleri kapatma ve yönetme işlemlerini nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Apple Watch’ta aldığınız bildirimlerin sayısından rahatsız mısınız?

Endişelenmeyin! Yalnız değilsiniz. Çoğu Apple kullanıcısı bunaltıcı sayıda bildirimi sinir bozucu buluyor ve sadece önemli bildirimleri almak istiyor.

Önemli olan hiçbir bildirimi kaçırmak istemiyorsunuz, fakat aynı zamanda her e-posta gelişinde ya da Twitter’da hesabınızla ilgili her etkileşimde bildirim almak istemiyorsunuz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? İşte bu makalede Apple Watch’ta bildirimleri nasıl yöneteceğinize yer verdik.

Not: Bildirim ayarlarını düzenlemeden önce, önemli bir noktayı hatırlatalım; Tasarım gereği, Apple Watch iPhone’unuzu kullandığınızı algıladığında bildirim almaz. Bu, aynı bildirimi birden fazla cihazda almanızı önlemek içindir.

iPhone ve Apple Watch’ta Bildirimleri Kapatma

Varsayılan olarak, Apple Watch uygulamaları iPhone bildirimlerini yansıtmaktadır. Başka bir deyişle, iPhone ayarlarınızı yönetmek için biraz zaman ayırdıysanız, saatinizin herhangi bir ekstra çalışma yapmadan tercihlerinize uyması gerekir.

Bu nedenle, Apple Watch’a gelmesini istemediğiniz bildirimleri durdurmak için en iyi yol iPhone’dan istenmeyen bildirimlerin kapatılmasıdır. Aşağıdaki adımları takip edin;

  1. Apple Watch’la senkronize edilen iPhone’da Ayarlar’ı açın.
  2. Bildirimler‘e dokunun.
  3. Bildirim göndererek sizi rahatsız eden uygulamayı seçin.
  4. Bildirimlere İzin Ver seçeneğinin geçiş anahtarını Kapalı konuma getirin.

ios bildirimleri kapatma

Bu uygulamalar artık Apple Watch veya iPhone’da sizi rahatsız etmeyecek.

Her uygulama için bildirim ayarlarını değiştirme

  1. iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasını açın.
  2. Saatim sekmesine gidin ve Bildirimler‘e dokunun.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch Tinder'da Eşleştirme İçin Kalp Hızını Kullanıyor

En üstteki iki geçiş arasında çeşitli uygulamaların iki gruba ayrıldığını göreceksiniz. Bunları dikkatle inceleyip gerekli olmayan uygulamalar için bildirimleri kapatacağız.

Tümü önceden kurulu olan ilk grup, Apple tarafından yapılan uygulamalar, benzersiz veya karmaşık bildirim ayarlarına sahiptir. Bir uygulamaya dokunduğunuzda seçenekleriniz olan bir menü sayfası görürsünüz.

Bazen bu tek bir ayardır: Örneğin, Haritalar yalnızca Dönüş Uyarıları’nı bir bildirim olarak almanızı sağlarken, Kalp Atışı yalnızca seviyeniz yükseldiğinde bildirim sunar.

Bu listedeki diğer uygulamalarda ise Yansıt seçeneğini ya da Özel ayarları kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz uygulama için Apple Watch’unuza bildirim gelmesini istiyorsanız Yansıt seçeneğinin geçiş anahtarını Açık konuma, bildirim gelmesini istemiyorsanız Kapalı konuma getirmeniz yeterlidir. Apple Watch’unuz için farklı bildirim ayarları yapmak istiyorsanız, bu durumda Özel ayarları kullanmanız gerekiyor.

Bunu da okuyun: Apple Watch İçin En İyi 5 Hesap Makinesi Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?