Apple Watch Bağımsızlığını İlan Ediyor

0
544
Apple Watch

Akıllı saat sektöründe çok hızlı bir yükseliş yakalayan Apple, bu alanda liderliğini korumayı başardı. Firma yeni akıllı telefonlarının satışında istediği değerlere ulaşamadı ancak akıllı saat satışlarında hedeflere erişildi.

Buna rağmen Apple Watch satışlarının bir türlü iPhone satışlarını yakalayamadığını görüyoruz. Her ne kadar Apple lider olsa da satışları arttırmak için yeni adımlar atılmaya da devam ediyor. Firma bu konuda yeni adımını WWDC 2019 etkinliğiyle beraber atacak. Etkinlik sonrasında Apple Watch bağımsızlığını ilan etmiş olacak.

Apple Watch için Yenilikler Yolda

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Watch akıllı saatlerinin iPhone bağımlılığını azaltmak için yeni uygulamalar yayınlanacak. Apple Watch doğrudan kendi uygulamalarına kavuşacak. Hesap makinesi, ses kaydedici, takvim gibi uygulamaları bağımsız olarak çalıştırabilecek.

Zaten 2015 yılından bu yana Apple Watch akıllı saatlerinde LTE desteği bulunuyor. LTE destekli olan modelleri bağımsız olarak kullanmak mümkün oluyor. Fakat uygulama bazında yine bağımlılık söz konusu.

Apple Watch

Yapılacak duyurunun ardından Apple Watch için de kendi App Store yazılımına yer verilecek. Bir yandan Apple Watch kendi App Store uygulamasına sahip olacak bir yandan da bağımsız uygulamaların sayısının arttığını görmek mümkün olacak.

Atılan bu adımın satışları nasıl değiştireceği ise merak konusu. Satışlar konusunda yorum yapabilmek için öncelikle yeni akıllı saat güncellemelerinin yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Şimdilik bahsedilen güncellemeler oldukça olumlu sonuçlar elde edileceğini işaret etmekte.

Bakalım bu güncellemelerin Apple Watch için etkileri ne boyutta olacak? Özellikle bağımsız bir uygulama mağazasının sunulacak olması çok önemli bir artı olarak gösterilebilir. Bağımsız bir uygulama mağazasının ne kadar başarılı olacağı da yine merak konusu. Tüm bu detayları WWDC 2019 sonrasında açıklayacağız.

İLGİLİ HABER:  Note 7 İçin Güncelleme Açıklaması Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?