Apple Watch giyilebilir teknolojiler alanında harika bir araç. Ama Apple Watch’ı kullanırken daha fazla yararlanmak istiyorsanız uygulama yüklemelisiniz. Bu yazımızda Apple Watch’a mutlaka yüklemeniz gereken 5 harika uygulamadan bahsedeceğiz.

Bahsedeceğim uygulamalardan bazıları normalde Apple Watch’da olmasını beklediğimiz ama olmayan özellikler.

  1. Otomatik Uyku takip uygulamaları

Apple Watch uykunuzu takip ediyor. Ama bunu daha iyi yapan uygulamalar var. Size daha ayrıntılı bilgi verebiliyorlar. Örneğin apne rahatsızlığı geçirenler için bilgi alabilecekleri ekranlar mevcut.

Apple Store’da belli başlı 3 uygulama göze çarpıyor:

Apple Watch’ı giymenize gerek kalmadan uyku süresini takip edebilen bir uygulama. Saati kolunuzdan çıkartıp tekrar giyene kadar ki olan süreyi ölçüyor. Tabii ki kolunuza taktığınızdaki gibi ayrıntılı bilgileri verebilmesi mümkün değil.

En iyi uyku takip uygulaması bence budur. Çok sayıda bilgiyi alabiliyorsunuz. Uyuduğunuzda ortan ışığı nasıldı? Kaç saat hafif uyku, kaç saat derin uykudaydınız? Güzel bir özelliği de siz hafif uykudayken alarmı çalıştırabilmesi. Uyanmanız için güzel bir zamanlama olur bu.

Kalp atış hızı, derin uyku süresi, uykuya dalma süresi vb.. bir çok bilgiyi alabilirsiniz. Temel özellikler ücretsiz. Ama ileri özellikler için 2,99 Dolar ödemeniz gerekecek.

2. Shazam

Apple Shazam uygulamasını satın almıştı. Bu uygulama ile şarkının bir yerini mırıldansanız bile şarkıyı bulabiliyorsunuz.  Radyoda çalan bir mağazada çalan bir şarkının adını mı öğrenmek istiyorsunuz Shazam tam size göre. Apple Watch ile Shazam’ı kolayca kullanabilirsiniz. Spotifiy’e aboneyseniz otomatik olarak oradaki listenize şarkıyı gönderebilirsiniz.

3. CityMapper

30’dan fazla şehir hakkında tüm ulaşım bilgilerini Apple Watch ile alabiliyorsunuz. Türkiye’de İstanbul var. Etrafınızdaki toplu taşıma bilgilerini, kalkış ve varış saatlerini alabileceğiniz, size ideal güzergahı belirleyebilecek bir uygulama.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 4 Düşme Algılama Özelliği Nasıl Kullanılır?

4. theScore

Spor müsabakalarını takip ediyorsanız bu uygulamayı Apple Watch’ınıza yükleyebilirsiniz. Birçok spor dalına ait ligleri, sonuçları bulabileceğiniz güzel bir uygulama.

5. Streaks

Her gün yaptığınız işleri takip eden bir uygulama. Dişinizi fırçaladınız mı? Yapmadıysanız uygulama size hatırlatacaktır. Köpeği gezdirdiniz mi? Yapılacaklar listenizi oluşturun ve Streaks size hatırlatsın.

Apple Watch’a yükleyebileceğiniz yüzlerce harika uygulama var. Hayatımızın her alanına destek olabilecek uygulamalar mevcut. Biz bu yazımızda önemli gördüğümüz 5 harika uygulamadan bahsettik. Siz de favori uygulamalarınızı yorum kısmına yazın.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?