Apple Watch 6 Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

0
1326
Apple Watch 6

Apple’ın etkinliği başladı ve 1 yıldır beklenen Apple Watch 6 akıllı saat modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni akıllı saat nitekim güzel bulunan değişikliklerle beraber gelmiş oldu. Dilerseniz hiç uzatmayalım ve yeni akıllı saatin özelliklerine bakalım.

Apple Watch 6 Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı saatin tasarımında öyle çok göze batan bir bir tasarım farkı oluşmamış gibi gözüküyor. Yine ekranların kavisli yapısı korunmuş durumda. Üst kısımda yine kavisli ekran kullanılmış ve yan çerçevelerde de çok büyük bir değişiklik yok.

En büyük değişiklik ise renkler olarak gözüküyor. Apple Watch 6 ile saate yeni renk seçenekleri eklenmiş olacak. Bu renk seçenekleri arasında en çok dikkat çekeni ise kırmızı renk seçeneği olacak. Bunun dışında mavi modelini de gördük.

Kasa boyutu olarak ise yeni seri 40 mm ve 44 mm kasa boyutlarını kullanmaya devam ediyor. Her iki kasa için de aynı yapı var ve malzeme olarak seramik, titanyum ve paslanmaz çelik tercih edilebiliyor.

Apple Watch 6

Apple Watch 6 Ekran Özellikleri

Ekran konusunda iki farklı seçenek var. Bunlardan birincisi 40 mm kasalı modelde kullanılan 1.1 inç ekran. 1.1 inç ekranda sunulan çözünürlük değeri ise 324 X 394 piksel. İkinci seçenek 44 mm kasanın kullanıldığı Apple Watch 6 modeli. Bu modelde de 1.5 inç ekran sunuluyor. 368 X 448 piksel çözünürlük değeri olan ekran, görüntü kalitesi açısından gayet başarılı.

Ekran bir önceki akıllı saat modeline göre 2,5 kata kadar daha parlak ve LTPO OLED kullanılmaya devam ediyor. 1000 nits parlaklık seviyesine kadar çıkan ekranda yine sürekli açık ekran özelliği de var. Ayrıca yeni modelde Force Touch kaldırılmış ve Haptic Touch özelliğine geçiş yapılmış durumda.

Apple Watch 6

Yenilenmiş Olan S6 işlemci Modeli

Yeni akıllı saatle beraber işlemci beklendiği gibi değişiyor. Bundan böyle akıllı saat Apple S6 işlemcileri ile çalışacak. Yeni işlemci sayesinde güç tasarrufu sağlandığı gibi saat %20 oranında daha hızlı olacak. Ayrıca bağlantı hızları da arttırılacak. W4 çipi ile daha hızlı bağlantı ve daha yüksek performans sunulacağını görüyoruz.

İLGİLİ HABER:  watchOS 8 için Görülmesi Gereken Konsept Çalışması

Apple Watch 6

Detaylı Uyku Takip Özelliği

Apple Watch 6 akıllı saati ile uyku takip özelliği yenileniyor. WatchOS 7 sonrasında zaten uyku takibi özelliği gelmişti ama bu özellik çok detaylanmamıştı. Yeni akıllı saat içerisinde bunun için ekstra sensörler bulunuyor. Uyku evrelerinden ne kadar uyuduğunuz ve ne zaman, ne sıklıkla uyandığınıza kadar her veriyi alabiliyorsunuz.

Kandaki Oksijeni Ölçme Özelliği

Yeni Apple Watch 6 akıllı saatle beraber artık kandaki oksijen miktarını ölçmek mümkün olacak. arka kısımda 4 adet yeni bir sensör bulunacak ve bu sayede 15 saniye içerisinde kandaki oksijen miktarının ölçümü sağlanmış olacak. Bunun sadece 15 saniye içerisinde yapılacak olması da büyük bir başarı gibi gözüküyor.

Apple Watch 6

Yeni Apple Watch 6 Akıllı Saat Yüzleri

Yeni saatle beraber akıllı saat yüzlerinde de değişiklik yapılacak. Interface olarak isimlendirilen arayüzler, çok daha detaylı ve çok daha fazla seçenek ile gelecek. Ayrıca arayüzlerde yine özelleştirmeler de yapılabilecek.

Apple Watch 6

Arka Planda Memoji Özelliği

Arayüzlerde Apple Watch 6’nın en büyük farkı, özelleştirilebilir olan memoji ifadelerinin saat arayüzü olarak kullanılması oldu. İstediğiniz gibi bu memoji karakterlerini özelleştirebiliyorsunuz ve renklerde bir düzenleme yapabiliyorsunuz.

Apple Watch 6

Apple Watch 6 Fiyatı

Türkiye fiyatı açıklanmayan akıllı saatin, başlangıç fiyatı 399 dolar olarak duyuruldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?