Apple Watch 6 akıllı saat modeline ilişkin bilgiler sürekli olmaya başladı. Önce saatin yeni bir sensör içereceği konusunda bir bilgi paylaşılmıştı. Dün ise saatin kandaki oksijen seviyesini ölçme özelliğine sahip olacağı, iOS 14 kod blokları içerisinde tespit edilmişti.

Bu kez daha kesin bir sızıntı geldi ve Apple Watch 6 pil kapasitesi ortaya çıktı. iPhone 12 akıllı telefonlarının pil görselleri nasıl yayınlanmışsa, yeni Apple Watch için de aynı şekilde bataryanın ölçülerini gösteren bir görsel sızdırıldı. Görsele göre kapasite yükselecek.

Apple Watch 6 Pil Görseli ve Pil Kapasitesi

Kore sertifikasyon merkezinden sızdırıldığı söylenen yeni görsele göre, akıllı saatin içerisinde 303.8 mAh kapasitesinde bir pil olacak. 1.17Wh’lık ve kapasitesi de 303.8 mAh değerinde olan bir pil için sertifikasını aldığı gözüken Apple, pil kod numarasında da A2327 serisini kullanmış.

Tüm bunlar yeni pilin, yeni akıllı saate ait olduğunu doğruluyor. Çünkü aynı seride Apple Watch 5 akıllı saatlerinin model numarası da A2181 olarak paylaşılmıştı. Eski saatin pil kapasitesi ise biraz daha düşüktü. 296 mAh değerinde bir pil kullanılmış ve bu pil 18 saate kadar kullanım ömrü sunmuştu.

Arada çok büyük bir kapasite farkı yok. Fakat şunu söylemek lazım ki hem piller biraz daha büyümüş hem de yeni bir çip kullanılacak. Apple S6 çiplerinin kullanılması, zaten akıllı saatin pil konusunda tasarrufunun artması demek.

Apple Watch 6 pil kapasitesi

Yeni çipler ne kadar tasarruf sağlayacak bilemiyoruz ama bir kazanç getirecek. Üzerine bir de pil kapasitesinin artmış olması, 18 saatlik kullanım ömrünün çok daha üzerine çıkılmasını sağlayacak. Rakipler 14 güne kadar şarj süresi sunuyor.

18 saatlik kullanımdan, 14 güne kadar devam eden şarj süresine ulaşmak çok kolay değil. Bunun için pilin biraz daha büyümesi ve yeni çiplere geçilmesi yeterli olacak mı tartışılır. Ama en azından şunu görmüş olduk ki Apple Watch 6 pil kapasitesi düşmeyecek. Takip edenler bilecektir iPhone 12 akıllı telefonlarının pil kapasitesinde bir daralmaya gidileceği ortaya çıkmıştı. En azından böyle bir durum yok.

İLGİLİ HABER:  Sar değeri en düşük telefonlar (2021)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?