Apple Watch 6 için Yeni Bilgiler Var

0
233
Apple Watch 6

Apple’ın yeni akıllı saat modellerinde yer alacak özellikler için Ming Kuo tarafından açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde saatin özelliklerini gösteren yeni raporun ardından şimdi ise seride yer alması beklenen özellikler için önemli bilgiler ortaya çıktı.

Buna göre yeni seri akıllı saatlerde Apple S6 işlemcileri bulunacak. Yenilenmiş olan işlemciler sayesinde saatin çok daha hızlı bir şekilde eşleştirme sunması bekleniyor. Çok hızlı bir şekilde eşleştirme sunacak olan akıllı saatin, pil konusunda da daha uzun süre dayanması sağlanacak. Zaten Apple S5 çiplerinde bu yönde bir özelleştirme yapılmıştı. Şimdi ise yeni işlemcilerle beraber daha iyi bir pil yönetimi karşımıza çıkacak.

Apple Watch 6 Kandaki Oksijen Seviyesini Doğru Tespit Edecek

Yeni akıllı saat modelinin teknik özellikler açısından da iyileştirilmesi bekleniyor. Diğer modellerde yer alan EKG özelliği ilk değişiklik olacak. EKG özelliğinde daha geniş aralıklarla ölçüm yapılması sağlanacak. Daha geniş aralıklarla ölçüm yapılmasıyla beraber EKG ölçümünde doğru sonuçların sunulması da sağlanacak.

Saatin EKG özelliği için yapılan geliştirmenin dışında bir de gelişmiş kan basınç ölçerin bulunduğunu göreceğiz. Akıllı saatin kan basınç ölçümlerinde kullanılacağı ve kandaki oksijen seviyesini de tespit edeceği konusunda bilgiler var. Sadece bu özellikler bile Apple Watch 6 modelini rakiplerinden ayıracak gibi gözüküyor.

Tasarım kısmına geçtiğimiz zaman da yenilenmiş bir modelin gelebileceği söyleniyor. Bu zamana kadar kullanılan kare şeklinde tasarımın yerine bu modelde dairesel bir tasarıma yer verilmesi söz konusu olabilir.

Daha önce dairesel tasarımın nasıl olacağı konusunda bazı paylaşımlar yapılmıştı. Bu paylaşımlarda kavisli ve tam dairesel bir akıllı saat tasarımı görmüştük. Kare yerine bu yönde bir tasarım sunulması demek Apple’ın köklü bir değişiklik sunması anlamına geliyor.

Apple Watch 6

Tamamen dairesel tasarım kullanılacağı iddialarını güçlendiren bazı raporlar da var. Son olarak ekran teknolojisinin microLED olacağı konusunda bazı bilgiler paylaşılmıştı. Bu bilgilerle beraber kavisli ekranın gelmesi söz konusu olabilir.

MicroLED ekranların daha yüksek piksel değerine sahip olacağı ve çözünürlük değerinin de daha yüksek olacağı iddiası var. Şimdilik Apple Watch 6 için paylaşılan bu bilgilerin doğrulanmadığını belirtelim. Apple’ın iPhone 12 tanıtımı sırasında yeni akıllı saatleri için de tanıtım yapması bekleniyor.

Demek oluyor ki yeni akıllı saat modellerinin çıkışı için Eylül ayını beklememiz gerekecek. Fiyatı ve diğer özellikleri merakla bekliyoruz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?