Apple Watch 6 akıllı saatinin ekranı için farklı bir tedarikçi ile anlaşmalar yapıldığı ve ekranın değişeceği iddia ediliyordu. Bazı patent görselleri ise bu iddiaları doğrulamış ve yeni bir ekrana geçiş yapılacağı görüşünü güçlendirmişti.

Akıllı saat için süreç yaklaştı. Bu iddiaların ne kadar doğru olup olmadığı kısmında da yeni bilgiler geliyor. Önce şunu söyleyelim ki yeni ekran micro LED panel olacaktı. Micro LED ekranlar ile enerji tasarrufu sağlanacak ve bazı yeni yetenekler akıllı saate eklenecekti.

İddiaları biraz daha ileri taşıyalım. Yeni Apple akıllı saatlerinde kullanıldıktan sonra bu ekranların iPhone üzerinde de kullanılacağı söyleniyordu. Yeni bir kaynak tüm bu iddiaları boşa çıkardı.

Apple Watch 6, LTPO OLED Kullanacak

Bilgiler L0vetodream Twitter hesabından geldi. Niye bu hesap üzerinden yapılan Apple paylaşımını önemsiyoruz çünkü daha önce de sızıntı yaşandı. LIDAR tarayıcı kullanımı konusunda bazı sızıntılar paylaşıldı ve bu sızıntılar doğru çıktı.

Apple, iPad Pro modelinde LIDAR kullandı. İsabetli tahminlerin yapılması ya da iddiaların ortaya atılması diyelim, Apple Watch 6 için gelen iddiaları da önemsememizi sağlıyor. Hesap üzerinden paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı saatte micro-LED ekran kullanılmayacak.

Mevcut modellerde de kullanılan LTPO OLED ekran, yeni akıllı saatlerde de kullanılacak. Anlaşmanın çoktan yapıldığı ve ekran tedarikçisi olan JDI tarafından hazırlıklara geçildiği söyleniyor.

Apple Watch 6

Micro-LED ekranın kullanılmaması, saate ekran konusunda gelecek olan bazı yeniliklerin geri planda kalacağını işaret ediyor. Hala kesin değil ama eski akıllı saat ekranlarının kullanılması bazı avantajları da beraberinde getirmesi anlamına geliyor. Mesela sürekli açık ekran özelliğini yine kullanabileceğiz.

Pil tasarrufu sağlayan parlaklık düzeyi kontrol işlemleri aynı şekilde devam edecek. Yeni ekranların avantajları ile eski ekranların getirdikleri karşılaştırılabilir. Ama bunlar için micro-LED kararının netlik kazanması gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone XR - iPhone SE 2020 karşılaştırması

Belki bu sene Apple Watch 6 ile kullanılmayacak ama bir sonraki sene yani 2021 yılında gelecek Apple Watch 7 serisinde micro-LED’e geçiş yapılabilir. O zaman karşılaştırma daha çok önem kazanacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?