Akıllı telefonları için resmi olarak fiyat açıklaması yapan Apple, kısa süre önce akıllı saatleri için de beklenen fiyat açıklamasını yaptı. Marka Apple Watch 5 Türkiye fiyatını açıkladı ve saatin hangi versiyonunda nasıl bir fiyat farkının oluşacağını öğrenmiş olduk.

Apple Watch 4 ile aynı tasarıma sahip olması, zaten bu modelin fiyatları için beklentileri düşürmüştü. Apple’ın yeni akıllı telefonları için açıklanan fiyatlarda oldukça dikkat çekici olmuştu. Öyle ki kısa süre önce açıklanan fiyatlar iPhone 11 modellerinin beklentinin daha altında bir satış rakamına sahip olduğunu gösteriyor. Aynı durum Apple Watch 5 Türkiye fiyatı için de geçerli oldu.

Apple Watch 5 Türkiye fiyatı Nasıl?

Yeni akıllı saatlerin iki farklı versiyonu var. Eğer saatin 40 mm kasa boyutuna sahip olan versiyonunu tercih ederseniz bu durumda 3.099 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu versiyonda 130 mm ile 200 mm arasında bilek ölçüsüne sahip olanlar için şık bir görüntü sunulabiliyor. Ama genel olarak 40 mm kasanın biraz daha küçük olduğunu söyleyelim.

Apple Watch 5 Türkiye fiyatı

Eğer 44 mm kasa boyutunu seçmek isterseniz, biraz daha geniş bir ekranla karşı karşıya kalıyorsunuz. 44 mm kasa boyutuna sahip olan akıllı saatin fiyatı ise 3.299 TL olarak açıklandı. Arada 200 TL gibi bir fark söz konusu. Ama genel görünüme bakacak olursak, ekranın öne çıktığı tasarım sunulduğu için biraz daha geniş bir yüzey alanı karşımıza çıkıyor.

Her iki versiyon için açıklanan fiyatlar bu şekilde. Yine akıllı saatler için satış tarihi konusunda da bilgi verelim. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Watch 5 akıllı saatleri yine iPhone 11 modeliyle beraber satışa çıkacak. Saatin 18 Ekim’de satışta olacağını ekleyelim. Tabii ki isteyen kullanıcılar ön sipariş verebiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?