Apple Watch 5 Tanıtıldı – Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

0
184
Apple Watch 5

iPhone akıllı telefonları için düzenlediği tanıtımı gerçekleştiren Apple, yeni telefonlarıyla beraber yeni akıllı saat modelinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Apple Watch 5 akıllı saatlerinin hem tasarımları hem de teknik özellikleri paylaşılmış oldu. Hemen söz konusu akıllı saat modelinin özelliklerinden söz edelim.

Apple Watch 5 Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı saat modelinde yine kavisli ekran tasarımı devam ediyor. Sürekli açık retina ekranla beraber gelen akıllı saat, yine kavisli ekranla beraber geliyor. Yanında yine fiziksel bir tuş bulunan akıllı saatin, tasarımının genel olarak aynı kalacağını söyleyebiliriz.

Apple Watch 5

Malzeme kısmında ise %100 yenilenebilir alüminyum kullanıldığı açıklanmış durumda. Ayrıca bu kez yeni bir beyaz renk seçeneği var ve titanyum kasa kullanılacak.

Apple Watch 5 Özellikleri Neler?

Yeni ekran teknolojisine sahip olan gelen akıllı saat, LTPO ekran teknolojisinde ve sürekli açık ekran sistemini destekliyor. Yani artık akıllı saati sürekli olarak açık tutup, normal bir saat gibi kullanabileceksiniz. Apple Watch akıllı saat modelinin sürekli olarak açık ekran özelliğini kullanması durumunda bile 1 günlük bir pil süresi sunulacak.

Bunun dışında bir diğer yenilik ise Pusula özelliği oldu. Aynı iPhone akıllı telefonlarında olduğu gibi pusula özelliğinin Apple Watch 5 akıllı saatlerine geldiğini de ekleyelim. Haritada ne tarafa döndüğünüzü net bir şekilde görmeniz mümkün olacak.

Fiyat

GPS destekli modelde fiyat 399 dolar olarak açıklandı.

 

İLGİLİ HABER:  Apple Car Görüşmelerine Bir Süre Ara Verildi  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?