Apple’ın akıllı saatleri için düzenli aralıklarla güncellemeler geliyor. Bu alanda liderliği elinde bulunduran Apple, sürekli olarak yeni güncellemelerle beraber saatlerin yeteneklerini arttırmayı başarıyor. Son olarak Apple Watch 4 akıllı saat modeliyle karşımıza çıkan markanın şimdi ise yeni modeli gündemde. Fakat Apple Watch 5 modeli için çok daha önemli yeniliklerin beklendiğini belirtelim.

Beklentilerde yeni akıllı saatler için kamera sistemi var. Paylaşılan son patent görsellerine göre Apple Watch 5 akıllı saat modelinde bir kamera sistemi bulunacak. Akıllı saatin kullanımını doğrudan etkileyecek olan kamera kurulumunun ise oldukça ilginç olduğunu göreceğiz.

Apple Watch 5 Kamerası Nasıl Olacak?

Patent görsellerine baktığımız zaman saatin içinden çıkan bir kamera kayışı olduğunu görüyoruz. Kayış üzerinde kullanılacak olan kamera, istenildiği şekilde konumlandırılabilecek. 360 derece çekim yapabilecek bir kamere sisteminden söz ediliyor.

Apple Watch 5

Kayış üzerinde kameranın kullanımı için tam olarak nasıl bir sisteme yer verileceği ise net değil. Bunun için saatin en azından teknik çizimlerinin ortaya çıkmasını beklemek gerekiyor. Saat ile ilgili daha fazla bilgi ortaya çıktığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

Şimdilik paylaşılan patent görsellerinde yer alan kamera sisteminin fark yarattığını ve beklentinin Apple Watch 5 modelinin dahili bir kamera barındırması olduğunu belirtelim. Kameranın eklenmesi durumunda saatin yeteneklerinin nasıl değişeceği ise merak konusu.

İlginizi Çekebilir: iPhone için Sanal Para Artılı Opera Touch Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?