Apple Watch 4 Yeniden Başlatma Döngüsü Sorunu

0
84
Apple Watch 4

Ülkemizde de satışa çıkacak olan yeni nesil Apple akıllı saatleri büyük bir ilgi ile karşılanmış durumda. Hem tasarım kısmında yapılan değişiklikler hem de yeni akıllı saatin yeteneklerinin bir hayli artması, kullanıcıların epey bir ilgisini çekmiş gibi gözüküyor. Buna karşın yeni modelde de yavaş yavaş sorunlar gündeme gelmeye başladı. Yeni serinin en büyük sorunlarından birisi de Apple Watch 4 döngü sorunu oldu. Yaz saati uygulaması nedeniyle yaşanan soruna bakalım.

Apple Watch 4 Sürekli Döngü Hatası

Saatin sorun yaşadığı bölge Avustralya olarak açıklandı. Yaz saatin uygulamasına geçen Avustralya’da yaşanan Apple Watch 4 sorunu, ülkemizdeki modellerde de karşımıza çıkabilir. Kullanıcılardan gelen mesajlara göre hata tam olarak yaz saati uygulamasına geçilmesinden sonra ortaya çıkmış.

Apple Watch 4 ile Apple Watch 3

Saat içerisinde yer alan infografik arayüzünde karşımıza çıkan etkinlik komplikasyonunda, 23 saatlik bir zaman çizelgesi oluşturulamıyor. Yaz saati uygulamasına geçildikten sonra da bu özellik açık olduğu zaman Apple Watch 4 döngü içerisine giriyor. Apple Watch 4 saatini döngüden çıkarmak ise sanıldığı kadar basit bir işlem değil. Saatin şarjı bitene kadar aynı sorunun yaşandığı belirtiliyor.

Çözüm Önerisi

Ülkemizde bu saati tercih eder ve aynı sorun ile karşı karşıya kalırsanız, ortaya atılan bazı çözüm önerilerini de belirtelim. iPhone içerisinden Apple Watch uygulamasına girmeli ve modüler arayüz kısmını kaldırmanız gerekiyor. Sorunun bu şekilde çözüldüğü belirtiliyor. Fakat tabii ki güncelleme beklemek en iyisi. Apple yakın zamanda güncelleme sunabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone X ile iPhone Xs Max Kamera Karşılaştırması

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için Google Haritalar Geri Dönüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?