Apple Watch 4 Üretimi için Önemli Hamle

Apple, Apple Watch 4 taleplerini karşılamak için yeni tedarikçi arayışına girdi. Apple Watch 4 için yeni tedarikçi hangi firma olacak?

0
92
Apple Watch 4

Yenilenmiş tasarım, daha geniş ekran boyutu ve çok daha doğru sonuçlar veren sensörlerle beraber Apple Watch 4 bomba gibi piyasaya girdi. Yeni akıllı saatin, hem kendi serisinin eski üyelerine göre hem de rakiplerine göre çok daha farklı bir yapısı var. Saatin detaylı özelliklerini daha önce de incelemiştik. Farklar ve merak ettiğiniz yenilikler için aşağı linkleri de ekleyeceğiz. İşte yeni akıllı saat modelinde sunulan tüm bu değişiklikler, saatin satışlarına da yansıdı. Son raporlara göre Apple Watch 4 satışları tahminlerin üzerine çıktı. Bu durum tedarikçileri de zorlamaya başladı.

Detaylı İnceleme: Apple Watch 4 Tüm Özellikler

Apple Watch 4 için Yeni Tedarikçi

Saatin beklenenden daha fazla ilgi görmesi beraberinde bazı sorunları da ortaya çıkardı. Ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımlara göre tahminler 18 milyon saatin satılacağı yönündeydi. Fakat artan taleple, bu rakamın 19.5 milyon seviyesine çıktığı açıklandı. Haliyle ilk etkilenen de Apple Watch 4 tedarikçisi olan Çinli firma Quanta Computer oldu.

Apple Watch 4
Apple Watch 4 üretim kapasitesi

Digitimes kaynaklarına göre ana tedarikçi konumunda olan Quanta Computer, 19,5 milyon satış tahmininden sonra üretim kapasitesinin tamamını kullanmaya başladı. Bu durumda da Apple’ın yeni bir tedarikçi arayışına girdiği belirtiliyor.

Markanın ilk tercihinin ise daha önce de çalışılan, yine Çinli firma Compal olacağı konusunda bilgiler var. Geçtiğimiz yıllarda da Apple Watch üretiminde görev alan Compal’ın yeni bir fabrika kurduğu ve fabrikanın Kasım ayında üretime geçeceği ortaya çıktı.

Üretim Artıyor

Artan talebi karşılamak için Apple Watch 4 üretimi de artırılmış olacak. Kasım ayı itibariyle yeni üretimin başlamasının ardından teslimatların da hızlanacağı düşünülüyor. Şu an için başka bir tedarikçi ise düşünceler arasında yok gibi duruyor.

 

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3 İçin İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?